Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Adam Zabokrzycki – „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja” – Wyd. Siedmioróg

Adam Zabokrzycki – „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja” – Wyd. Siedmioróg

pamiętnik świętego mikołaja

Święty Mikołaj to najwierniejszy przyjaciel z lat dziecięcych. Według autora książki ma ponad tysiąc siedemset lat, a mimo to jest bardzo postępowy, za pan brat z najnowszymi cudeńkami technicznymi takimi jak:

GPS, Smartfon, laptop czy inne wynalazki, a mimo to w kwestii porannego budzenia wybrał tradycyjne rozwiązania, to znaczy budzik z czerwonym grzebieniem, ale w wersji angielsko – francuskiej, czyli żartobliwie mówiąc kogut – poliglota.

Tak rozpoczyna się ciekawa bajka o siedmiu tajemnicach Świętego Mikołaja. Autor książki zachęca młodego czytelnika do wspaniałej podróży wraz z ukochanym Mikołajem, którego kochają wszystkie dzieci na całym świecie.

Wraz z Mikołajem dzieci wyruszają we wspaniałą podróż, aby zwiedzić królestwo Świętego i dowiedzieć się jakie są dobre uczynki Mikołaja, od czego zależy wielkość paczki, oraz kto i w jaki sposób produkuje prezenty.

Trzeba przyznać, że większość dzieci myśli o Świętym Mikołaju jedynie w okolicach  6 grudnia i Świąt Bożego Narodzenia, a nie zastanawia się nawet, co nasz szczodry darczyńca porabia przez pozostałe dni w roku.

Oczywiście autorowi tej książki nie uda się przekonywująco odpowiedzieć na wszystkie pytania dzieci takie jak: „W jaki sposób Święty Mikołaj w ciągu jednej nocy obdarowuje prezentami wszystkie dzieci na Ziemi?”, albo „Czy Święty Mikołaj podróżuje wyłącznie wtedy, kiedy obdarowuje dzieci prezentami?”. Autor stara się bardzo wyczerpująco odpowiadać i powiem szczerze, że świetnie mu to wychodzi.

Przesłodka książeczka dla dzieci, wydana w twardej oprawie i z zabawnymi i ciekawymi rysunkami, sprawia, że każde dziecko chce poznać tajemnice ukochanego świętego.

Drogie dzieci na koniec ważna uwaga dla Was od Mikołaja: ”Drogie dzieci bez względu na to gdzie mieszkacie, musicie się starać, aby w życiu czynić dobro w domu, w przedszkolu, w szkole i w ogródku, na wycieczce i w obcym mieście, na ulicy i w lesie bądź nad jeziorem”.

Życzę ciekawej lektury dla rodziców i dzieci.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.