Anna “Wilczo Głodna” Gruszczyńska – “To nie jest dieta” – Wyd. SQN

Anna “Wilczo Głodna” Gruszczyńska – “To nie jest dieta” – Wyd. SQN

to nie jest dieta

Otyłość należy do chorób cywilizacyjnych, a liczba ich rośnie z roku na rok. Szczególnie niepokojący jest fakt, że dotyka najmłodszych członków społeczeństwa – dzieci i młodzież. Dlatego proponuję młodym ludziom świetną książkę, a właściwie poradnik  na 30-dniowe wyzwanie: uzupełniaj, ćwicz, baw się i pokonaj swojego potwora.

Książka wydana w formie bardzo zabawnego komiksu. Autorka proponuje fajną grę o wymarzoną sylwetkę. I tak: rozgrywający to: Ty, przeciwko: Twój potwór, a cel: jeden rozmiar w dół, i czas: 30 dni. Kim jest twój potwór: to obżartus, pojadkus, wymówkus, i lenius.

Podejmując zasady tej gry nauczysz się właściwie się odżywiać, regularnie się ruszać i stawiać czoła wyzwaniom. Za każde wykonane zadanie przyznajesz sobie daną liczbę punktów.

Każdy dzień ma swoje podsumowanie, abyś mogła (bo to książka skierowana głównie do dziewczyn) notować swoje postępy i samopoczucie.

Na końcu książki znajdziesz naklejki do humorometru – specjalnego narzędzia do mierzenia humoru. Jest też miejsce na wklejenie swojej sylwetki: przodem, tyłem, bokiem. Zdjęcie trzeba wkleić przed podjęciem diety i po zakończeniu, czyli po 30 dniach podjętego zadania. W podsumowaniu policz wszystkie punkty, które udało ci się zebrać i odbierz należny ci dyplom, który wytniesz i oprawisz w ramkę, a później powiesisz nad swoim łóżkiem. Niech przypomina ci o tym, że chcieć to móc, i że podołasz każdemu wyzwaniu.

Książka ta to nie dieta, lecz program, dzięki któremu odchudzisz swoje potwory: lenistwo, wygodnictwo i strach.

Podejmij wyzwanie już dziś, a zyskasz energię życiową, stracisz kilogramy a zyskasz błysk w oku. To świetna zabawa, a do tego lepsze zdrowie i samopoczucie. Nie zwlekaj- naprawdę warto, to przecież dla twojego zdrowia. Niech Ci inni zazdroszczą! A co!!!

Miłej zabawy!

Moja ocena: 10/10

Anna “Wilczo Głodna” Gruszczyńska – “To nie jest dieta” – Wyd. SQN
Średnia: 8 z 2 ocen(y)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.