Ines Krawczyk MChR – “Puk, puk! Czy to mój Bóg?” – Wyd. Święty Wojciech

Ines Krawczyk MChR – “Puk, puk! Czy to mój Bóg?” – Wyd. Święty Wojciech

puk puk czy to mój Bóg

Pierwsza spowiedź święta jest przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również każda spowiedź jest przeżyciem dla nas dorosłych. Sakrament pokuty i pojednania nazywamy często sakramentem spowiedzi poprzedza najpiękniejszą uroczystość, jaką dzieci przeżywają w życiu-Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci przygotowujące się do tej uroczystości bardzo mocno przeżywają pierwszą spowiedź.

Dlatego ważnym zadaniem rodziców jest nie tylko zadbanie o uroczystości pierwszokomunijne, ale również pomoc w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi. Dlatego bardzo pomocna okaże się tutaj książeczka pt. ”Puk, Puk! Czy to mój Bóg?” autorstwa Ines Krawczyk, a wydało ją Wydawnictwo Święty Wojciech.

Bohaterami tej książeczki jest grupa przyjaciół z klasy: Zuzia, Magda, Maciek, Jacek i Kacper przeżywają ciekawe historie związane ze spowiedzią i konfesjonałem. Otóż Zuzia dowiedziała się, że Magda okłamała rodziców. Powiedziała im, że będzie u Zuzi przygotowywać się do dyktanda, a poszła do Tośki i całe popołudnie spędziły przy komputerze. Na dodatek zataiły to przed Zuzią.

Co z tego wynikło?

Zajrzyjcie do tej książeczki i poczytajcie sobie o wesołych przygodach dziewczynek.

To tylko jedna z historii, a w książeczce jest ich aż jedenaście, a wszystkie bardzo ciekawe i zabawne. Spowiedź obmywa nasze serca i dusze. Jest jak kąpiel. Każdy człowiek i duży i mały ma do spełnienia bardzo ważne zadanie: rozjaśniać świat niebiańskim światłem, a nie brudzić go!

Pomyśl jaki świat byłby cudny, gdyby wszyscy ludzie na całej ziemi wyczyścili swoje serca!

O spowiedzi  i konfesjonale  opowiada Wam także mały aniołek, który ma śmieszne, małe skrzydełka. Aniołek opowiada, że konfesjonał trochę przypomina lustro. Tylko, że oglądasz w nim nie swoją twarz, czy fryzurę, ale serce i duszę. Drodzy rodzice, usiądźcie wraz ze swoimi pociechami przy tej książeczce i przekonajcie swoje dzieci, że” konfesjonał nie parzy”. To świetna lektura również dla tych, którzy przystępując do konfesjonału serce ”wali im jak młotem’, a odchodząc od niego są tak radośni, że mogliby fruwać.

Bardzo zachęcam do lektury.

Sam oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.