(NIE)ŚMIERTELNI. Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach – wyd. Święty Wojciech

Sam oceń!

(NIE)ŚMIERTELNI. Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach – wyd. Święty Wojciech

6_niesmiertelni_rgb_96

 

Rzeczywiście tak jak w tytule jest powiedziane, są to bardzo króciutkie rozmowy. Często zastanawialiście się jak będzie wyglądać nasze życie po śmierci? Jak będziemy  my wyglądać? Czy śmierć boli? Jeżeli czasem dręczą Was te pytania, to zachęcam do zapoznania się z książką.

Samej książki jest tylko 33 strony. Znajdziemy tutaj krótkie opowiadania, rozmowy takie jak np. z Krzysztofem Ziemcem. Wszystko dotyczy sześciu tematów: pragnienie śmierci, wybrakowane ciało w niebie, modlitwa o śmierć, czy lęk przed śmiercią jest czymś złym?, zmartwychwstanie ciała i jak odpokutować grzeszne życie. W książeczce znajdziemy poglądy na dany temat wg. Biblii i wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego.

To oczywiście nie jest wszystko. Z tyłu na samym końcu książki znajduje się płyta. Aby nie zdradzić Wam za dużo szczegółów co na niej jest powiem tylko tyle, że na każdy temat nagrany jest jeden krótki filmik (ok.6-8 minut). Chcecie dowiedzieć się co i kto jest na filmikach? Tego musicie doświadczyć  sami. Zdradzę tylko, że będziecie zaskoczeni.

Twarda oprawa dodaje książeczce szyku i trwałości. Zdecydowanie może się podobać.

Moim zdaniem czasem warto przystanąć i zastanowić się nad niektórymi rzeczami. Wiem, że w dzisiejszym zabieganym świecie nie ma czasu na rozmyślania o śmierci. A może właśnie warto byłoby się nad tym zastanowić? Przecież na pewno niejednego z Was dręczą pytania jak będę wyglądał/wyglądała po śmierci. Czy spotkam tam najbliższych i jak będę się czuć.

Chociaż przeczytanie tej krótkiej książki i oglądnięcie sześciu filmików zajmie Wam może około paru godzin, to myślę że znajdziecie odpowiedzi na te wszystkie pytania.

 

Moja ocena: 9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.