Niezłomny (2014) Reż. Angelina Jolie

Niezłomny (2014) Reż. Angelina Jolie
Sam oceń!

Niezłomny (2014) Reż. Angelina Jolie

Główny bohater Luies Zamperini, jako dziecko był łobuzem. Pewnego razu jego starszy brat odkrył w nim niesamowity talent biegacza.

Trenował z nim, motywował go, aż w końcu Louie miał wystąpić na olimpiadach. Robił piorunującą karierę w niesamowicie krótkim czasie. W czasie drugiej wojny światowej, musiał zaprzestać biegów. Służył w wojsku jako bombardier w siłach powietrznych. Niestety jego załoga spadła do oceanu i tam, uratowało się ich tylko trzech, Louie i jego dwóch kolegów. Przeżyli tylko we dwóch, po czym trafili do obozów koncentracyjnych w Japonii. Poprzez życiową siłę i energię jaką chłopak w sobie miał, był nie raz prześladowany przez tamtejszego dowódcę w obozach. Wystawiany na wiele prób, bity i maltretowany, nadal zawzięcie kochał swój kraj i nie chciał go zdradzić. Z dnia na dzień chudł, tracił nadzieję i wigor. Jedyne co utrzymywało go przy życiu to myśl o tym, że jeżeli przetrwa ten straszny czas i nie umrze, to tak właśnie pokona Japończyków.

Historia prawdziwa i niezwykle poruszająca, pozwala na refleksje na temat ludzkich sił i tego, ile człowiek potrafi wytrzymać, jeżeli tli się w nim choćby najmniejsza iskierka nadziei.

Film godny polecenia i oglądnięcia. Myślę, że każdy powinien go zobaczyć chociaż raz.

Moja ocena : 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.