Recenzje książek

„Origami – Papierowe cudeńka” – Wyd. Siedmioróg

„Origami – Papierowe cudeńka” – Wyd. Siedmioróg

origami

We współczesnym świecie, w Polsce nie przywiązujemy zbytniej uwagi na takie zajęcie, jak  tworzenie origami.

Większość ludzi uważa, że jest to po prostu czasochłonne hobby, które ani nie jest kosztowne ani nie wymaga dużych umiejętności. Jednak sztuka składania origami sięga początku roku 700. Po raz pierwszy wykształciła się w Chinach, ale doskonalona w Japonii rozwija się po dziś dzień.

Początki pierwszych papierowych wzorów głównie służyły do przyozdabiania domów na święta religijne, lub u nas, to już jest praktykowane – przyozdabianie listów i pakowanie prezentów w papier ozdobny. W pewnym momencie nastąpiła „rewolucja origami”, czyli kult składania papieru coraz bardziej rozpowszechniał się na skalę światową.

W japońskich szkołach XXI w. zaistniała możliwość nauki origami poprzez dodawanie zajęć do planu lekcji uczniów, miało to na celu wzmocnić kreatywność młodzieży i uczyć poznania figur geometrycznych. Od hobbystycznego składania kolorowego papieru,  do nauki w szkołach, origami w końcu stało się bardzo ważnym elementem nauki dzieci, a już szczególnie młodych dziewcząt.

W książce tej znajdziemy nie tylko papierowe ozdoby, ale i rzeczy, które mogą nam się przydać na co dzień. Nie brakuje także obrazków i ilustracji gdzie zgiąć i złożyć aby osiągnąć pożądany efekt. Według mnie pomimo tego, że origami jest zajęciem  z dużym zapleczem czasu, to i tak wzbudza w nas fantazję, a przede wszystkim czyni nasze palce zwinnymi i zręcznymi. Uczysz się przez zabawę, a przede wszystkim z humorem.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.