Poradniki, Zdrowie

100 wyzwań na 365 dni czyli jak odkryć siebie na nowo? – Sabine Hausmann – Wyd. Zielona Litera

100 wyzwań na 365 dni czyli jak odkryć siebie na nowo? – Sabine Hausmann

100 wyzwań na 365 dni

Gdy popadamy w rutynę, w pewnym momencie przestajemy to kontrolować. W szybkim i nerwowym życiu naszych czasów wkrada się rutyna –”przykra towarzyszka”, która wysysa z nas energię i radość. Książka, którą chcę Wam przedstawić, a właściwie to bullet journal – własnoręcznie wykonany, mówi nam ”challenge”, czyli kwestionuję, albo sprawdzam.

100 wyzwań na 365 dni czyli jak odkryć siebie na nowo została stworzona na postawie niektórych artykułów dotyczących motywacji i psychologii uczenia się, przez austriackiego psychologa Wernera Stangla, który zasłynął przygotowaniem testów psychologicznych, począwszy od emocji po techniki uczenia się, których ludzie poszukują na co dzień.

Trzeba więc otwierać się na nowe wyzwania, ale także ich poszukiwać. Ktoś zapyta – ale po co te wyzwania, co one nam dadzą? Odpowiedź jest bardzo prosta – nasze samopoczucie i humor się poprawiają, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń wyzwala w nas hormony szczęścia, poszukiwanie nowych przygód wzmaga w nas potrzebę do zmierzenia się z kolejnymi.

Jednak w opozycji do uwznioślającej nas motywacji, istnieje także coś co może ją szybko i bezboleśnie zabić, zanim będzie miała szansę na rozwinięcie się, są to m. in. – stres, niepowodzenia, nadmiar myśli, lub wyrzuty sumienia.

Książka –100 wyzwań na 365 dni jest niezwykle intrygująca. Pozwala pozbyć się nawyków, szczególnie tych złych, jak spożywanie dużej ilości cukru. Dzięki niej nasze życie może zmienić się w znacznie zdrowsze i przede wszystkim ekologicznie, czyli podpowiada nam co robić, aby poprawić nasze środowisko i jakie kroki podjąć w codziennym życiu. Ponadto otwiera nam drogę do ponownego odkrycia w sobie dziecka.

Autorka książki zawarła w prosty i przystępny sposób praktyczne porady i proste wskazówki. Dlatego zmień coś w swoim życiu, nie bądź „rutynowcem”, bądź nieprzewidywalny. Książka także zawiera pola do wypełniania, codzienne zadania, plan dni i tygodni oraz miejsce na osobiste notatki, gryzmoły i pytania zmuszające do odpowiedzi.

Zatem ciesz się z małych rzeczy, odkryj nowe słówka, żyj kreatywnie i poczuj wdzięczność. Książka godna uwagi, nie przechodź obok niej obojętnie.

https://dobrerecenzje.pl/100-wyzwan-na-365-dni-czyli-jak-odkryc-siebie-na-nowo-sabine-hausmann-wyd-zielona-litera/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.