Poradniki, Zdrowie

7 nawyków szczęśliwego małżeństwa – Stephen R. Covey – Wyd. Rebis

7 nawyków szczęśliwego małżeństwa – Stephen R. Covey

7 nawyków szczęśliwego małżeństwa

”Zapraszam Was do lektury nowej książki pokazującej, jak stosować 7 nawyków skutecznego działania w życiu domowym, małżeńskim i rodzinie”. Wszyscy ludzie mają takie same potrzeby. Chcą czuć się bezpiecznie, być doceniani, kochani i słyszeć słowa otuchy. Te potrzeby można zaspokoić poprzez więzi łączące kochające się osoby, męża i żonę, dziecko i rodziców. A więc rodzina.

Rodzina to coś świętego, niezależnie od jej formy i wielkości. Szczęśliwe relacje rodzinne to także szczęśliwe dzieci oraz sami małżonkowie czy partnerzy. Można zatem zadać pytanie: co sprawia, że niektórzy partnerzy są bardziej, a inni mniej skuteczni w budowaniu udanego związku? Autorzy książki 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa to wybitnej klasy specjaliści, którzy żyją tymi nawykami i kochają się. Dlatego pomogą Tobie i twojemu partnerowi czy partnerce rozkwitnąć jako ludziom, niezależnie od tego, gdzie mieszkacie i jakie są wasze okoliczności życiowe.

Małżeństwo to dobra rzecz, dlatego cała rodzina musi pracować nad powodzeniem związku, ucząc i wyzbywając się egoizmu, a coraz więcej będzie w was miłości i gotowości do dawania. Każda rodzina ma własny sposób na życie. Przecież nie musimy robić tego, co inni, albo co robili nasi rodzice, kiedy nas wychowywali, możemy wybrać co chcemy, możemy się do siebie nawzajem dostosować i dowiedzieć się, co jest ważne dla drugiej osoby.

Zatem autorzy książki proponują 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa:

1. Bądź proaktywny

2. Zaczynaj z wizją końca (celu)

3. Rób najpierw to, co najważniejsze

4. Myśl w kategoriach wygranej

5. Staraj się najpierw mieć, potem być zrozumiany

6. Synergia

7. Ostrzenie piły

Ta książka mówi również o nadziei. O tym, jak dwoje niedoskonałych ludzi może mieć odmienne zdanie w drobnych, a czasami poważnych sprawach, ale jeśli jednemu z małżonków dzieje się krzywda, drugie potrafi poświęcić swoje życie, aby ratować ukochaną osobę. To także książka o ludziach obarczonych wadami, ale gotowych podjąć ryzyko, aby ocalić swoje małżeństwo. Niech ten poradnik da Wam dużo zadowolenia i radości, ponieważ został napisany właśnie dla Ciebie i dla bliskiej Ci osoby.

https://dobrerecenzje.pl/7-nawykow-szczesliwego-malzenstwa-stephen-r-covey-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.