Przygodowe, FantasyRecenzje książek

A. M. Rosner – „Silver Stag. Republika piratów”

A. M. Rosner – „Silver Stag. Republika piratów”

silver stag

Któż z Was nie lubi opowieści o piratach?

Nie jeden chłopiec gdy był dzieckiem marzył, aby być piratem. Dlatego proponuję Wam wyśmienitą książkę A.M.Rosner pt. ”Silver Stag – Republika Piratów”.

Akcja powieści rozgrywa się w 1715 roku na Karaibach.

Kapitan Timothy Cuthrow – angielski korsarz i kapitan statku Silver Stag po przybyciu na wyspę Nevis zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na śmierć oraz osadzony w lochu wspólnie z panem Adamsem. Kapitanowi jednak udaje się uciec, aby osiąść w Nasau, wraz z innymi piratami, sam też stając się piratem, czyli wyjętym spod prawa. Tam też zakochuje się w Mary Rose, która prowadzi burdel.

Czy kapitan oczyści się z zarzutów?

Jakie przygody czekają go pośród piratów?

Oraz co łączy kapitana z synem Wilsona-Benjaminem?

W załodze kapitana przeważali Anglicy, choć była też licząca około dwudziestu osób grupa czarnoskórych, prawdopodobnie wyzwoleńców. Zostali bowiem wyjęci spod prawa i obecnie są wrogami każdej jednostki spod bandery królewskiej, niezależnie od tego, czy jest ona brytyjska, hiszpańska, francuska czy niderlandzka. W książce tej nie brakuje bitew, strzelaniny, pirackich napadów i spisków, a także pojawia się romantyczny wątek miłosny kapitana do Mary Rose.

Jak zakończy się ta miłość?

„Republika piratów” to książka o morskich piratach. Przeczytajcie czy to już koniec z cudownymi układami, dobrymi cenami na łupy i szybką dostawą prochu na pokład? Książka fajna i lekka, w sami raz na wakacyjny, ciepły czas, gdzie w ciszy i spokoju można usiąść i poczytać o niezwykłych przygodach odważnych piratów.

Książka jest dość obszerna, bo zawiera 14 rozdziałów i 557 stron, ale jest tak fantastyczna, że można się w niej zatracić bez reszty.

Jeśli więc jesteście spragnieni przygód, piratów i morskich rabusiów, ta książka jest właśnie dla Was.

Życzę miłej lektury i wielu wrażeń.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.