Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson – „Chowańce. Pałac snów” – Wyd. IUVI

Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson – „Chowańce. Pałac snów” – Wyd. IUVI

chowańce pałac snów

Ostatni tom przygody kota, żaby i ptaka.

Po zakończeniu wielkiej wojny z nikczemnym zającem, uwolnieniu ludzi od niemocy i Bezkesji, trójka Chowańców ma nadzieję na nagrodę i odpoczynek. Oczywiście chwile mają spokój, a państwo cieszy się tymczasowym spokojem i szczęściem. Nawet z okazji urodzin królowej ludzie postanawiają urządzić wielkie i huczne uroczystości.  Wszystko jest już zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Niestety ponownie na Bezkresję spada klątwa. Ludzie popadają w choroby, a miasto coraz bardziej zapada się w sobie. Winą ludzie obarczają nikogo innego jak tylko Chowańców. Biedne zwierzęta po tym co zrobiły dla królowej i ludu zostały tak  potraktowane. Kiedy już mieli zostać wtrąceni do lochu za „nikczemny postępek”, zwierzęta uciekają, aby odszukać przyczynę i tym samym uwolnić się od zarzutów.  Znów niebezpieczna podróż, dzikie zwierzęta i nieznane miejsca powodują w Aldwynie, Skylar i Gilbercie oczywisty niepokój. Ponownie ocierają się o śmierć i wędrują aż na nieznane dotąd nikomu tereny Bezkresji.

Kto tak okrutnie postanowił zemścić się na Chowańcach?

Czy zwierzęta ponownie okażą się bohaterami i uratują swoją ojczyznę od zniknięcia?

Po przeczytaniu wnioskuję, że ten tom jest już ostatni. Przez całe swoje życie magiczne zwierzęta odkrywają nowe lądy, wędrują i ocierają się o śmierć, aby ocalić nie swoją skórę tylko swoich panów i państwa.

Na końcu znajdziemy pewną niespodziankę, która pokrótce opowiada początki przygody Aldwyna, i bardzo mi się spodobała. Uważam, że cała seria jest warta przeczytania i uwagi. Następna rzecz, którą kocham w tej serii – to okładki, pęknie wykonane, kolorowo i tak entuzjastycznie. Można pochłonąć je oczami.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.