Przewodniki, Literatura PodróżniczaPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Agata „Agi” Włodarczyk – „PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach” – Wyd. Bezdroża

Agata „Agi” Włodarczyk – „PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach” – Wyd. Bezdroża

psygoda na czterech łapach

Nasza przesympatyczna suczka ma na imię Diuna. Diuna, czyli wydma.

Ma szaro-brązową sierść, szczupłą sylwetkę i lekko skośne oczy-zupełnie jak wilk, a może tylko trochę, bo to przecież Wilk Czechosłowacki. Więc, nasza mała, słodka sunia zaczyna opowiadać swoją historię, swoim psim językiem o wyprawie w Himalaje. Słowo „jedziemy” to dla Diuny bardzo psyjemne, tak jak inne psyjemności w psiastkach psysmakach, czyli psich łakociach.

Jak zatem Diuna zniesie lot samolotem?

Wszak do Indii jest bardzo daleko, więc sunia pojedzie w specjalnie dla niej przeznaczonym kontenerze. Przecież Diuna to dzielna podróżniczka.

Co czeka dzielną Diunę w Indiach?

Czy wiewiórka palmowa da się dogonić?

Kim jest tupiący głaz?

Przyznam szczerze, że w życiu widziałam różne psy i różnych podróżników, ale nigdy nie widziałam podróżniczki na czterech łapach.

Pies podróżnik, a to ci piękna historia.

Diuna to bardzo mądry pies. Swym mądrym noskiem uratowała życie swojej pani i panu, tam wysoko w górach. Najbardziej spodobała mi się historia z owcami. Przecież każdy wie, że owce zawsze boją się wilków, także psów. A tu owieczki zamiast uciekać rozmawiają z Diuną, wcale jej się nie bojąc, więcej ostrzegają ją przed zbliżającą się burzą.

Dodatkowym plusem tej przesłodkiej książeczki jest to, że dołączona jest kolorowanka. I taką właśnie dzielną Diunę wśród uśmiechających się owieczek pokolorowałam. Ta podróż, którą dzieci przeżyją wraz  z sympatyczną Diuną, to także fajna zabawa, a do tego pouczająca lekcja po Indiach i Himalajach.

Dziecko uczy się nie tylko o orientalnych potrawach, ale o ludziach żyjących w wiosce, napotkanej karawanie oraz zwierzętach tam zamieszkujących, jak choćby spotkanie z królem dżungli. To niekończąca się opowieść. Do tego przepiękne ilustracje sprawiają, że każde dziecko chce mieć tę słodką książeczkę.

Wydawnictwo Bezdroża wydało ją w przepięknej twardej oprawie, co jest dodatkowym atutem. Drogi rodzicu, sięgnij po tę książeczkę, poczytaj wraz ze swoją pociechą o przygodzie w Himalajach, wesołej Diunie i ciesz się miłymi chwilami spędzonymi razem. Przy tej książeczce będziecie się razem dobrze bawić.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.