Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Agnieszka Chomiuk – „Kubuś z pętelką” – Wyd. Inne

Agnieszka Chomiuk – „Kubuś z pętelką” – Wyd. Inne

kubuś z pętelką

To najlepsza książeczka dla dzieci jaką ostatnio zdarzyło mi się przeczytać. Nie dość, że opowieści są piękne, rysunki wykonane cudownie, to jeszcze w każdej bajeczce jest morał.

W książeczce są trzy opowiadania: o Misiu, który bardzo pragnął mieć serce, o Wiewiórce, która dbała o zapasy na zimę i o Skrzacie Czuprynku, który zapragnął być Leśnym Strażakiem. Wszystkie te bajeczki opowiedziane są w sposób, który powinien spodobać się nawet bardzo małym dzieciom, a te trochę starsze będą miały okazję wykazać się po każdej z bajek, tym czy rzeczywiście dobrze słuchały i zrozumiały bajeczkę. Każde opowiadanie zakończone jest kilkoma pytaniami, które najpierw sprawdzą czy dziecko słuchało, a później pozwolą mu się rozwinąć w swobodnej wypowiedzi i wyrażaniu własnego zdania na dany temat.

Ilustracje do bajek zostały wykonane przez dzieci niepełnosprawne – są to przepiękne rysunki, których nie powstydziłoby się żadne dziecko. Barwne, wykonane przeróżnymi technikami, nie pozwalają oderwać od siebie wzroku.

Śmiało bajeczki te mogą czytać dzieci same, dlatego, że są tutaj duże literki, nie ma zbyt wiele tekstu co pewnie szybko zniechęciłoby początkujących czytelników. A ponad to, kiedy już zacznie Wasze dziecko czytać i zagłębiać się w przygody bohaterów, to zapewniam, że jeszcze długo nie będzie mogło się oderwać. Zapewne zrobi to dopiero po skończeniu danego opowiadania.

Całość to zaledwie 37 stron, ale jakże wiele pięknych i cudownych wrażeń dostarczające.

Książka wzbudziła we mnie szczególną sympatię i już dziś powiem, że zajmie na mojej półce miejsce honorowe.

Te bajanki, to wspaniały pomysł na prezent dla Waszego dziecka!

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.