Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Agnieszka Litorowicz – Siegert – „Agata Młynarska. Moja wizja” – Wyd. Literackie

Agnieszka Litorowicz – Siegert – „Agata Młynarska. Moja wizja” – Wyd. Literackie

agata młynarska moja wizja

Agata Młynarska – przez ponad ćwierć wieku na ekranach telewizji.

W książce Moja wizja rozmawia z Agnieszką Litorowicz – Siegert. Doświadczona dziennikarka, ale także przyjaciółka Agaty, obie o podobnej energii. Ta książka powstała dla Agaty i o Agacie – dziennikarce, spełnionej kobiecie, matce odpowiedzialnej i kochającej.

Choroba ojca(Wojciecha Młynarskiego) sprawiła, że rodzina bardzo się do siebie zbliżyła. Pomimo kłótni rodzeństwo(Agata, Paulina i Jaś) trzymali się blisko, razem, blisko ojca i siebie. Książka ta stała się elementem wędrówki do wspomnień związanych z ojcem, mamą i domem rodzinnym, przyjaciółmi z dawnych lat.

Książka zamyka też pewien rozdział w życiu Agaty, aby otworzyć następny.

Początkowo myślała, że będzie aktorką, jednak z czasem Agata uświadomiła sobie, że dziennikarstwo i telewizja to jej życiowa misja – a raczej pasja. Historia Agaty oraz jej pierwszej miłości zaczyna się w czasach, kiedy nie było kolorowych gazet, ani portali plotkarskich. Jej pierwsza miłość – Leszek Kieniewicz jest do dziś jej wielkim przyjacielem, ojcem jej dzieci. Był jedynakiem, jego dom był zawsze cichy, spokojny, uporządkowany, tam w domu nikt nie podnosił głosu. Wzięli ślub.

Agata dostała się do elity na początku lat dziewięćdziesiątych. Ludzie z telewizji byli zupełnie inni niż dzisiejsze gwiazdy. Sławę przyniosła jej Kawa czy herbata – Niny Terentiew, ponieważ był to program na żywo. Agata odwiedzała także domy dziecka. „Mamo” mówią do niej nie tylko jej synowie, ale także Sylwia – drobna dziewczynka z domu dziecka.

Moja wizja – to książka wyjątkowa, wywiad rzeka, w którym Agata odkrywa rąbek tajemnicy ze swojej kariery. Agata – pięćdziesięciolatka, matka, babcia, odpowiedzialny menadżer, lecz gdy urodził się pierwszy wnuk – Agata wskoczyła w sukienkę przed kolano w swoim pięknym stylu.

Na scenie zawsze elegancka, a po zejściu ze sceny, wsiada do samochodu razem z mężem i rusza do pensjonatu, aby spędzić czas we dwoje. Poznajcie niezwykłą kobietę – Agatę Młynarską w szczerym, autentycznym wywiadzie – bez retuszu.

Zachęcam bardzo do przeczytania tej świetnej książki.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.