Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Agnieszka Meyer – „Karmin” – Wyd. MG

Agnieszka Meyer – „Karmin” – Wyd. MG

karmin

„Karmin” to debiutancka powieść Agnieszki Meyer, która zasługuje na zauważenie. Książka przeplata miłość i sztukę, każda z postaci jest ważna z jakiegoś powodu.

Opowieść przedstawia losy czwórki bohaterów, żyjących na dwóch kontynentach, zajmujących się jedną księgą.

Pierwszą relacją, którą mamy okazję poznawać, związek Seline- Polki pochodzącej z Krakowa oraz Maxa- Niemca z Monachium, który zarabia jako stolarz i restaurator starych mebli. Żyją ze sobą głównie na odległość, ponieważ Seline nie chce być uzależniona od partnera i wyjeżdża tam, gdzie akurat dostanie kontrakt. Maxowi na początku ich relacji taki układ odpowiadał, choć z biegiem czasu brak stałości zaczął przeszkadzać. Max chciał budzić się i zasypiać obok Seline. Bywał też coraz bardziej zazdrosny. Obydwoje byli swoimi przeciwieństwami a ich wady były dla nich zaletami. Niestety wystarczyło jedno niewypowiedziane przez Seline słowo, alby zachwiać całym ich jestestwem.

David, szukający od początku kontaktu z Seline, zachowywał się tajemniczo i ekscentrycznie przez całą powieść. Ciężko rozszyfrować kim był tak naprawdę. Seline fascynowała jego kurtuazja. Jego milczenie i olbrzymia doza sekretu. Tak jak Seline, David podróżował po świecie w celach zawodowych. David był mężczyzną, który zwykł prowadzić dyskusje sam ze sobą, cierpiał na narkolepsję i był na tyle plastycznym człowiekiem, by pasować do dużej liczby narodowości i języków.

Jasse jest Amerykanką, która całe swoje życie wyznacza sobie konkretne cele do których nieustępliwie dąży. Najlepsza w szkole uczennica, najlepszy pracownik w agencji nieruchomości w San Francisco, jej życie to ciągłe pasmo sukcesów. Idealne życie- wspaniali rodzice, wymarzona praca, uroda i inteligencja, oddani przyjaciele. Mogłoby się wydawać, że ma wszystko. Ale czy na pewno tak jest? W życiu brakuje jej miłości. Gdy poznaje Maxa ulega cudowności iluzji miłości i od początku zaczyna planować i wyznaczać cele. Przedstawia go nawet swoim rodzicom. Czy uda jej się oszukać miłość?

Cała książka udowadnia, jak delikatna jest relacja kobiety i mężczyzny. W jak różnych barwach można ją widzieć. Agnieszka Meyer wspaniale ukazuje relacje tych czterech uwikłanych w dziwną sieć osób. Od głębokiego po powierzchowne uczucie. Książka dla ludzi ceniących piękne opisy i bezkresne doznania, wynikające z charakterologii bohaterów. Zdecydowanie pozytywnie oceniam tę powieść i polecam ją każdemu, kogo interesuje przyjemna książka, która zostawia w głowie zapytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.