Opowiadania, Bajki, KomiksPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Agnieszka Stelmaszyk – „Imaginarium. Gildia wynalazców” – Wyd. Zielona Sowa

Agnieszka Stelmaszyk – „Imaginarium. Gildia wynalazców” – Wyd. Zielona Sowa

imaginarium

Agnieszka Stelmaszyk to specjalistka od pisania opowieści dla dzieci. Dla tych, młodszych i starszych. Dziś przedstawi Wam historię, która poruszy Waszą wyobraźnię.

Marianna to zwariowana dziewczyna. Nie jest taka, jak jej rówieśniczki: nie papla, nie śmieje się z innymi dziewczynami, lecz zbiera złom i przynosi stamtąd różne stare graty. Ojciec Marianny martwi się, gdy widzi ją wciąż z młotkiem lub dymiącą lutownicą w ręku.

Zastanawia się co z tej dziewczyny wyrośnie?

Marianna wraz ze swoim kolegą Miłoszem zbudowali wehikuł czasu i postanowili uciec z domu.

Ale ich plany mocno się pokrzyżowały. Gdy przyszły wakacje i dzieci musiały wyjechać do ciotki Izabeli, która mieszkała we Francji. Ciotka to starsza kobieta, bardzo kulturalna lecz staroświecka. A co najgorsze nie mała żadnego warsztatu, ani niebezpiecznych narzędzi.

To był dla Marianny po prostu szok!

Co będzie robić przez całe wakacje z tak nudną ciotką?

Aż tu pewnego dnia Marianna i Miłosz odkryli, w domu ciotki piwnicę, w której znajdowała się puszka z napisem ”otworzyć tylko w przypadku zagrożenia życia”.

O jakie zagrożenie chodzi?

To chyba jakiś żart!

Gdy dzieci otworzyły puszkę, domem wstrząsnęła potężna eksplozja. Podłoga zadrżała i z głośnym hukiem runęła część ściany. Wejście w piwnicy w jednym momencie zostało zasypane. Dzieci były uwięzione.

Co zrobi Marianna?

Czy dzieciom grozi niebezpieczeństwo?

Kto ich uwolni?

A może czekają ich jeszcze gorsze przygody?

I co to jest IMAGINARIUM?

Dowiecie się wszystkiego, czytając o przygodach Marianny i Miłosza. Uzbrójcie się w cierpliwość, bo w książce będą dziwne stwory, roboty i mechaniczne mrówki, które są bardzo agresywne.

Niech ruszy Wasza wyobraźnia i wraz z dziećmi wyruszcie we wspaniałą podróż, w której czeka na Was wiele emocji i przeżyć. Książka niezwykle trzymająca czytelnika w napięciu. Niesamowita machina wyobraźni poruszy Was bez reszty. Z Marianną i Miłoszem odkryjecie wiele tajemnic oraz krainę pełną dziwnych maszyn i wehikuł czasu. Z tą książką nie będziecie się nudzić. Powodzenia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.