Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Agnieszka Suchowierska – „Mat i świat”

Agnieszka Suchowierska – „Mat i świat”

Mat i świat

Historia o pluszowym misiu, która niezwykle wzruszy nawet dorosłego czytelnika.

Mały miś, przychodzi na świat w chińskiej fabryce zabawek. Jest to miś z limitowanej kolekcji, więc nie jest byle jaki, tylko wykonany z najlepszych materiałów, a na dodatek ma takie ubranko którego żaden inny miś nie posiada.  Tak jak już mówiłam, miś budzi się w fabryce w momencie gdy mała Azjatka wszywa mu oczka. Od tej pory zaczyna się przygoda misia, który chce sobie nadać imię Mat.

Mat to miś, który uwielbia podróżować, bardzo lubi towarzystwo zwierząt, innych zabawek, czy  też ludzi. Nasz mały bohater wypływa statkiem wspólnie z innymi zabawkami do Holandii, tam ma trafić do ekskluzywnego sklepu z zabawkami, na które pozwolić mogą sobie tylko ci zamożniejsi ludzie. Takim oto sposobem Mat trafia do bardzo bogatej rodziny, gdzie zabawki raczej stoją na półeczkach równiutko poustawiane a tylko czasami są używane do zabawy. I właśnie podczas jednej z takich zabaw Mat i jeszcze kilka innych pluszaków zostają oblani kakao.

Co stanie się z misiem Matem, który bardzo lubi podróżować? Czy trafi do nowej rodziny i tam czekał go będzie szczęśliwy los, czy raczej Mat będzie nieszczęśliwym misiem? Na te pytania odpowiedzi szukajcie w książeczce „Mat i świat”.

Ta bajeczka to niesamowita przygoda nie tylko dla najmłodszych czytelników, myślę, że zadowolone będą też starsze dzieci, bo przygody Mata są tak zwariowane, że dopóki nie poznacie zakończenia, nie będziecie mogli oderwać się od książki.

Do tego wszystkiego doskonale wpisują się ilustracje, które wykonał Tomasz Kaczkowski. Piękne, kolorowe i wyraziste, na długą chwilę przyciągają oko i aż chce się je analizować.  Na wielki plus zasługuje tutaj także papier z którego wykonane zostały kartki bajeczki. Gruby i solidny jest bardzo elegancki i tylko jeszcze bardziej dodaje przyjemności z czytania.

Bajka o misiu Macie to wspaniały pomysł na prezent zarówno dla naszych mniejszych pociech, jak i dla tych trochę starszych.

Polecam!

http://bookmaster.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.