Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Aleix Cabrera – Rosa M. Curto – „Mela i sport czyli bieg z przeszkodami” – Wyd. Święty Wojciech

Aleix Cabrera – Rosa M. Curto – „Mela i sport czyli bieg z przeszkodami” – Wyd. Święty Wojciech

mela i sport

Wydawnictwo Święty Wojciech wydało serię czterech książeczek pt. Malusińscy i zdrowie. Cztery małe i sympatyczne maluszki podpowiadają dzieciom jak zdrowo się odżywiać, biegać, skakać i dbać o higienę.

Są to: Maks i dieta, Mela i sport, Roch i zdrowie oraz Basia i higiena.

Opowiem Wam dzisiaj troszkę o Meli, która może nie jest najszybsza, ani też szczególnie sprawna, ale za to bardzo inteligentna. Zwierzątka leśne z całej okolicy przyszły na doroczny bieg z przeszkodami. Zapisywały się czwórkami i zapraszały Melę, lecz ona nie bardzo chciała, gdyż nie lubiła sportu.

Czy Mela weźmie udział w tym biegu z przeszkodami?

Jakie czekają ją niespodzianki?

Czy Mela zaskoczy swoich przeciwników swoją pomysłowością?

Przeczytajcie tę bajeczkę, a przekonacie się, że wypływa z niej morał dla Was bardzo pouczający. Uprawianie sportu polega na poruszaniu się i wykonywaniu określonych czynności.

Jak myślicie, dlaczego sport jest tak bardzo ważny w naszym życiu?

Otóż ruch i wysiłek wpływa na nasz rozwój fizyczny i umysłowy, poprawia nasz układ oddechowy, krążeniowy i mięśniowo-szkieletowy. Możemy przy tym także kontrolować wagę swojego ciała. Regularne ćwiczenia poprawią nasze samopoczucie, rozładują napięcie i pozwolą zrelaksować się i lepiej spać.

W tej książeczce poczytacie także: czym jest sport, dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu i jaki sport wybrać dla siebie oraz różne ciekawostki na temat ćwiczeń, np. sport towarzyszył ludziom już w czasach starożytnych. Pierwsze współczesne Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1896 roku w Grecji, a także wiele innych ciekawych informacji na temat sportu.

Książeczka przepięknie została wydana. W twardej oprawie, szyta, a ilustracje w niej zawarte są tak barwne i kolorowe, że każdemu dziecku się spodoba. Drodzy Rodzice, przeczytajcie ze swoimi pociechami tę wspaniałą bajkę, bawcie się razem i śmiejcie, a może wspólnie z dziećmi uprawiacie jakiś sport? Jeśli tak, to wspaniale, a jeśli nie, to zawsze jest czas, aby rozpocząć choćby od spaceru na świeżym powietrzu.

Życzę Wam wielu radości i mnóstwo zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.