Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Aleix Cabrera – Rossa M. Curto – „Roch i zdrowie, czyli skrzynia pełna cudów” – Wyd. Święty Wojciech

Aleix Cabrera – Rossa M. Curto – „Roch i zdrowie, czyli skrzynia pełna cudów” – Wyd. Święty Wojciech

roch i zdrowie

Roch to mały Malusiński, który lubi zbierać wszystko, co wpadnie mu w ręce. Chodzi po lesie, ciągnie za sobą ogromną skrzynię na kółkach i zbiera do niej wszystko, co przykuje jego uwagę. Na wycieczkę wybierają się w czwórkę: Basia lubi dobrą zabawę, Maks chętnie poszuka skarbów, Mela uwielbia uczyć się nowych rzeczy i oczywiście Roch-wielki zbieracz wszystkiego. Przeczytajcie co nazbierali Malusińscy do skrzyni, że nie mogą ruszyć z miejsca.

Jakie przygody czekają ich w Jaskini Piór?

Kogo spotkają na swojej drodze?

Jak Malusińscy zamierzają pomagać innym mieszkańcom lasu?

A czy Ty Mały czytelniku umiesz zadbać o swoje zdrowie?

Pod koniec książeczki znajdziesz kilka słów na temat zdrowia.

Czym jest zdrowie?

A czym jest choroba?

Zdrowie, jak pewnie wiecie sami, to dobre samopoczucie-tak fizyczne, umysłowe, ale i społeczne. Mówimy, że „cieszymy się dobrym zdrowiem”, bo jesteśmy zdrowi, szczęśliwi, najedzeni, a także mamy rodziny i dbamy o dobre samopoczucie.

I tak powinniśmy o to dbać codziennie. Trzeba dobrze się odżywiać, ćwiczyć, dbać o higienę osobistą i czystość swojego otoczenia. A na temat choroby poczytacie już sobie w tej książeczce, która jasno i precyzyjnie wyjaśni Wam, co szkodzi naszemu ciału. Dalej w trakcie czytania znajdziecie też: dobre rady, umieszczone na listkach kwiatowych, z których warto skorzystać.

Są tam wiadomości jak:

-Dbać o dietę,

-Jeść 4-5 posiłków w ciągu dnia

-Dbać o higienę

-Wysypiać się

-Pić dużo wody mineralnej i wiele innych cennych rad.

Jeśli jesteś zbyt mały-pomoże Ci w tym mamusia lub tatuś, babcia lub dziadek. Poczytajcie wspólnie, porozmawiajcie, a książeczka świetnie Wam w tym pomoże. Wydawnictwo zadbało, aby była pięknie wydana: w twardej oprawie, szyta, z przepięknymi, kolorowymi ilustracjami, które na pewno Wam się spodobają. Jeśli więc chcesz Drogi Mały czytelniku spotkać Malusińskich, musisz bardzo wytężać wzrok, bo Malusińscy nie są więksi od szyszki. Spotkasz ich i ich przygody w przepięknej książeczce z serii zdrowe nawyki, a dziś Roch i zdrowie. Zachęcam Cię do czytania i dobrej zabawy oraz dużo uśmiechu i słońca na co dzień.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.