Kryminał, DramatOpowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Aleksander Minkowski – „Marta Patton i uzdrowiciel z Bombaju” – wyd. Siedmioróg

Aleksander Minkowski – „Marta Patton i uzdrowiciel z Bombaju” – wyd. Siedmioróg

marta patton i uzdrowiciel z bombaju

Przed nami kolejna część przygód Marty Patton i Tropicieli Złoczyńców. Czy wspominałam już, że to naprawdę dobra seria kryminałów dla dzieci i młodzieży? Jeżeli już mówiłam, to w tej części również tak jest i nie zmieniłam zdania. Choć może tutaj musimy bardziej się skupić, bo chodzi o uwikłania polityczne i walkę o fotel prezesa w jednej z największych firm w Warszawie. Marta i Tropiciele nie będą mieli łatwego zadania, praktycznie każde z nich będzie prowadziło swoje dochodzenie, a dojdzie nawet do tego, że jedno będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie i to dlatego, że nie chciało  posłuchać  reszty.

Kryminały o Tropicielach Złoczyńców są łatwe, miłe i przyjemne. Naprawdę czyta się je szybko i bez większych trudności. Tak na dobrą sprawę, to aby rozwiązać wspólnie z naszymi bohaterami jedną taką zagadkę potrzebujecie jednego popołudnia lub wieczoru. Dlaczego? Otóż jedna historia to nie więcej niż 150 stron. Myślę, że to jak najbardziej odpowiednia grubość dla początkujących czytelników, którzy chcieliby przeczytać coś łatwego, miłego a przy tym nie za długiego. Seria tych kryminałów jak najbardziej nadaje się do zarażenia „książkowym bakcylem” młodego pokolenia.

Trzeba tutaj również przyznać, że autor ma niesamowity talent do uwikłania zagadki w taki sposób, że odpowiedzi na nią znajdujemy  prawie na końcu i równocześnie z głównymi bohaterami. Jest tylu podejrzanych, tyle poszlak i tropów, że nie sposób szybko zgadnąć kto tutaj jest głównym złoczyńcą. W tej części nasi bohaterowie są już trochę starsi niż w poprzednich, otóż nie jest to dokładnie wskazane, ale można szacować ich wiek na liceum lub świeżo po.  Oczywiście w żadnym wypadku nie przeszkadza to czytelnikom młodszym. Sama uważam, że takiego typu kryminały uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Dodatkowo kiedy już poznacie głównych bohaterów w jednej części, to od razu zapragniecie przeczytać inne.

Kochani rodzice! Teraz apel do Was. Jeżeli chcielibyście sprawić swojemu dziecku prezent, a nie do końca wiecie jaką książkę mu wybrać, to naprawdę warto kupić całą serię Tropicieli Złoczyńców, lub chociaż jedną część na dobry początek, żeby sprawdzić czy dziecku się spodoba.

Komu polecam: młodzieży w każdym wieku. Ta seria to naprawdę dobre kryminały.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.