Kryminał, DramatRecenzje książek

Aleksander Minkowski – „Zmartwychwstanie Pudrycego” – wyd. Siedmioróg

Aleksander Minkowski – „Zmartwychwstanie Pudrycego” – wyd. Siedmioróg

zmartwychwstanie pudrycego

Opowieść o losach wielu bohaterów, nie ma tutaj jednego którego losy byłyby faworyzowane. Tutaj każdy jest tak samo ważny. Pudrycy, który przeżył coś na kształt śmierci klinicznej, a teraz powrócił na Ziemię, tylko jeszcze nie do końca wie w jakim celu. Jonasz, który stracił swoją ukochaną i teraz żyje sam, doskonaląc swoje umiejętności lecznicze a także pędzenie bimbru. Anielka, młoda i ładna dziewczyna, niestety lekkich obyczajów. Oraz inni mieszkańcy małego miasteczka.  Dlatego, że bohater jest zbiorowy, nie będę ujawniać Wam nic więcej, bo po prostu tę historię trzeba poznać samemu.

Pomimo tego, że książka liczy tylko 218 stron, to czyta się dosyć wolno. Znajdziecie wyrazy staropolskie, i trudne czasem do zrozumienia. Często opisy zajmują całe strony, a niestety dialogów jest mało. Lecz jeżeli już zdecydujecie się na tą lekturę, to gwarantuję, że jak tylko trochę lepiej poznacie każdego z bohaterów, to ogromnie się wciągniecie.

Aby czytelnika zaciekawić niektóre fakty nie są zdradzane już na samym początku. Musimy być cierpliwi, bo historie są pełne zagadek i ciekawych podtekstów których nie sposób dowiedzieć się od razu.

Rozdziały nie są długie i po przeczytaniu jednego, bardzo chętnie skusicie się na następny a potem jeszcze kolejny. Tytuł na pewno nas zaintryguje. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że to coś związanego z religią, a tutaj spotyka nas niespodzianka, bo Pudrycy wcale specjalnie religijny nie był. Więc co się stało i dlaczego taki tytuł? Przekonajcie się sami!

Książka zakwalifikowana w kategorię Literatura piękna i myślę, że to jak najbardziej trafna kwalifikacja. Opisy chociaż długie, to ukazują wszystkie obrazy i wydarzenia w taki sposób jakbyśmy byli na miejscu i oglądali to wszystko wspólnie z naszymi bohaterami.

Komu polecam: myślę, że książka odpowiednia dla młodzieży, ale i dla osób starszych. Powiedzmy sobie szczerze, że literaturę piękną czytać może i nawet powinien każdy, bez względu na wiek i płeć. A to jest właśnie taka książka.

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.