Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Aleksandra Michałowska – „Egzotyczna przygoda” – Wyd. Siedmioróg

Aleksandra Michałowska – „Egzotyczna przygoda” – Wyd. Siedmioróg

egzotyczna przygoda

Tomek i Ola przyjeżdżają do wujka na wakacje. Ich wujek – Stefan, pracuje w „krainie delfinów”. Dzieci bardzo ciekawe jak wyglądają i jak zachowują się delfiny, od razu chcą do nich zajrzeć i o wszystko wypytują.

Jak się później okazuje w schronisku dla delfinów przebywa akurat jeden – Elwar, który potrzebował pomocy, a Stefan wraz z jeszcze jednym kolegą, się nim zaopiekowali. Elwar to niezwykły delfin, który umie wykonywać wiele sztuczek, ale przede wszystkim bardzo chce przyjaźnić się z ludźmi. Jest do nich nastawiony bardzo przyjacielsko, chce się bawić a także rozmawia w swoim języku. Jak się później okazuje Elwar i Tomek bardzo przypadają sobie do gustu i nawiązuje się między nimi niezwykła nić przyjaźni. Jak to zwykle bywa, pojawia się też czarny charakter, który chce zabrać Elwara w miejsce gdzie ten będzie musiał  występować i na rozkaz wykonywać bardzo męczące sztuczki. Stefan i dzieciaki za wszelką cenę chcą te próby udaremnić.

Czy uda się uratować Elwara?

A czy przyjaźń Tomka i delfina przetrwa?

To naprawdę niezwykła książka, która nie tylko bawi, ale także uczy. Dlaczego uczy? Już wyjaśniam. Otóż co kilka stron w książce umieszczonych jest kilka informacji o delfinach a także o innych morskich stworzeniach.

Książka odpowiednia dla dziecka w każdym wieku, nawet jeżeli wie już z lekcji przyrody co nieco o delfinach, to przecież i tak może przeczytać tę książkę z czystej ciekawości opowieści w niej zawartej.

Tę opowieść może czytać dziecko samo, ale także z rodzicami lub ze starszym rodzeństwem. Daję Wam gwarancję wspaniałej zabawy i braku nudy. Litery są wspaniałe, wprost dla dzieci – duże i wyraźne. Czasem w takich opowieściach możemy spotkać różne formaty czcionek – często są na tyle oryginalne, że sami zastanawiamy się co oznacza dany wyraz. Tutaj czcionka jest prosta i wyrazista. Naprawdę taka, jakiej chcielibyśmy dla naszego dziecka.

Wyruszamy w podróż na Florydę! Płyńcie z nami!

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.