Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Amy Harmon – „Inna Blue”

inna blue

Detektyw Martinez otrzymał informację od policji, że w południowym Stanie Utah znaleziono martwą kobietę, a przy niej dwuletnie dziecko. Była to dziewczynka o ciemnych włosach i niebieskich oczach, pochodzenia indiańskiego. Nazwano ją Blue Echohawk, ale czy to było jej prawdziwe imię i nazwisko?

Znaleziono ją w samochodzie Jimmyego Echohawka.

Ale czy on był jej prawdziwym ojcem?

Jimmy był konwencjonalny: włóczył się, rzeźbił i utrzymywał się ze sprzedawania prac sklepom z pamiątkami i paru galeriom.

Gdy zmarł dziewczynka trafiła pod opiekę Cheryl-przyrodniej siostry Jimmego. Pracownicy socjalni uznali, że Blue ma około dziesięciu lat. Obecnie ma dziewiętnaście bądź dwadzieścia i chodzi do szkoły.

Gdy nagle dowiaduje się, że ma ją uczyć bardzo młody nauczyciel-pan Wilson. Gdy go zobaczyła, zakochała się w nim bez pamięci lecz skrzętnie to ukrywała. Pan Wilson od razu zauważył dziewczynę, która nosiła bardzo mocny makijaż, a pod nim widać było biedną i zagubioną nastolatkę.

Czy pan Wilson pomoże odnaleźć Blue jej korzenie i pochodzenie?

Wszak życie Wilsona z pozoru było poukładane.

A może w jego życiu był jakiś punkt zwrotny?

Czy mężczyzna zauważy też że nastolatka po cichu się w nim podkochuje?

Piękna i przejmująca historia. O poszukiwaniu tożsamości i odnajdywaniu swojej osobowości. To także wielka siła przyjaźni, szukanie ciepła i bliskości drugiej osoby, aby zapomnieć o trudnych latach dzieciństwa.

To książka dla młodzieży lecz starsi też się tu odnajdą, bowiem książka jest bardzo emocjonalna i trzyma w napięciu do ostatniej strony rozdziału.

Czyta się ją bez ustanku jednym tchem.

Autorka książki to wysokiej klasy specjalistka w pisaniu takich opowieści. Bestsellerowa pisarka „New York Timesa”. W Polsce znana z książek takich jak: Prawo Mojżesza, Pieśń Dawida, czy Making Faces.

Zachęcam do przeczytania-wspaniała lektura.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.