Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Andrew Cooper – „Juiceman” – Wyd. Buchmann

Andrew Cooper – „Juiceman” – Wyd. Buchmann

juiceman

Juiceman-czyli Andrew Cooper, który jest modelem i aktorem. Ten młody mężczyzna, pochodzący z północy Londynu pokochał soki, dzięki swojej mamie, która zawsze dbała, aby w rodzinnym domu było pod dostatkiem naturalnego, domowego jedzenia. Dzięki mamie, soki stały się dla niego nie tyko pomysłem na biznes, ale także życiową passę.

Dziś Andrew dzieli się z nami ponad setką zdrowych przepisów nie tylko na soki, ale także koktajle, szoty i toniki, herbaty i ciepłe napoje oraz wszelkiego rodzaju mleka roślinne i domowe sposoby na płynny lunch, śniadanie na wynos czy lody. W książce znajdują się także wspaniałe przepisy na drinki.

Pierwszym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na witaminy i enzymy jest sięgniecie po szklankę zielonego soku. Owoce i warzywa bowiem są niesamowite. Zawierają niewiarygodne ilości witamin i enzymów, a najlepiej jeśli pochodzą z upraw ekologicznych, bądź z własnego ogródka działkowego.

Autor książki swą przygodę z Juicemanem zaczął głównie z myślą o dzieciach. W książce zawartych jest dużo przepisów na wprowadzenie do dziecięcego menu zdrowych potraw i napojów takich jak śniadaniowe koktajle, lody na patyku, sorbety i smakowe kostki lodu. Ta książka pomoże Ci podnieść poziom energii, oczyścić skórę, obniżyć poziom cholesterolu, zyskać mocniejsze i zdrowsze kości, podnieść odporność, poprawić jakość snu oraz poprawić produktywność.

Andrew w swej książce  zaczyna od najprostszych przepisów i jako pierwszy składa się z:1 jabłka, ½ obranej pomarańczy, 2,5 cm korzenia imbiru i 5 marchewek. To chyba potrafi zrobić każdy mężczyzna lub dziecko.

W dalszej części książki znajdują się bardziej skomplikowane przepisy, aczkolwiek nie są tutaj jakąś przeszkodą lub barierą nie do pokonania. Jedyna rzecz najważniejsza-to posiadanie dobrej klasy sokowirówki.

Książka jest przepięknie wydana. Duży format, i szycie są tutaj atutem, a przepięknie i kolorowo wykonane ilustracje sprawiają, że chce się natychmiast robić te wszystkie pyszności.

W końcowej części książki autor zawarł kilka pytań takich jak: czy codzienne picie soków jest bezpieczne? Czy można posiłek zastąpić sokiem? Co mówią dentyści na temat koktajli? i wiele innych pytań i odpowiedzi, które zaspokoją Waszą ciekawość i udzielą fachowych odpowiedzi.

Zechciej drogi czytelniku zajrzeć do tej książki i zafascynuj się nowymi przepisami Juicemana. Autor chciał zaprezentować swój styl życia w zabawny i przystępny sposób i myślę, że z pewnością mu się to udało, ale Wy osądźcie sami!.

Zachęcam Was do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.