Opowiadania, Bajki, KomiksPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Andrew Motion – „Silver. Powrót na Wyspę Skarbów” – wyd. SQN

Andrew Motion – „Silver  Powrót na Wyspę Skarbów”  – wyd. SQN

Silver

 

Istnieje pewna wyspa, która pośród otaczających ją miękkich fal skrywa nie tylko skarb ale i także coś zupełnie zaskakującego a jednocześnie niebezpiecznego. Mapa prowadząca do niej i skarbu została przechowana przez marynarza, który wraz ze słynącym z okrucieństwa Długim Johnem Silverem odwiedzili tajemniczą wyspę i zabrali tylko część wielkiego skarbu.  Po paru latach tych dwoje mężczyzn założyło swoje rodziny w dość odległych od siebie miejscach. Niestety przeznaczenie przechodzi z ojca na syna. Zmuszony przez nieznajomą dziewczynę syn marynarza Jim Hawkins wyrusza w odwiedziny do Johna Silvera.  To co zastaje na miejscu przedstawia tylko marny skrawek człowieka, którym był kiedyś nieustraszony i nieobliczalny kapitan, a natomiast nieznajoma dziewczyna jest jego córką. Zmuszony Jim powraca do domu w nocy, podkrada się do śpiącego ojca i wykrada tak znaną i cenną mapę prowadzącą na Wyspę Skarbów.  Do podróży wszystko jest już opłacone i niedługo po tym nastolatek wraz z przebraną za chłopca dziewczyną i załogą statku wyrusza by spełnić ostatnią prośbę umierającego i przywieźć to co zostało. Jednak, kiedy już są u podnóża gór wyspy czeka ich niespodzianka, która została porzucona na lądzie przez  statek odpływający sprzed wielu lat .

Co to za niebezpieczna niespodzianka?

Czy wszyscy wrócą do domu cali i szczęśliwi, a może nikt nie przeżyje?

Kultowa kontynuacja powieści Roberta Louisa Stevensona, która opowiada o miłości, oddaniu, poświęceniu i ogromnej odwadze.  Szczerze , wcześniej nie bardzo interesowali mnie piraci, zaginiony skarb  i morze, ale od czasu, kiedy przeczytałam tę książkę w dziwny sposób zaczęłam interesować się piratami i ich losami na oceanie.

Na początku ma się wrażenie, że nic w dalszych rozdziałach się nie wydarzy,  lecz czytając dalej i poznając styl pisania autora okazuje się bardzo dobrą powieścią. Jedynym minusem jest to, że w fabule jest za mało dialogów. Co do okładki to jest bardzo ładna i po prostu krzyczy aby poznać jej zawartość, którą skrywa w środku.

Bardzo gorąco polecam książkę czytelnikom, którzy kochają wielką przygodę i niebezpieczeństwo.

Ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.