Recenzje Inne

Androidowa aplikacja „Crystal Note”

Androidowa aplikacja „Crystal Note”

crystal note

Kto z nas nie korzysta w dzisiejszych czasach z dobrodziejstw techniki?

Prawie wszyscy mamy wokół siebie komputery, laptopy, tablety i smartfony. Używając tych urządzeń mamy możliwość wykonywać pracę szybciej, wygodniej i łatwiej, a to z kolei przekłada się na nasz zaoszczędzony czas.

Aplikacja, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić to notatnik. Nie jest to jednak zwykły notatnik dostępny w niemal każdym telefonie. Dzięki Crystal Note mamy możliwość wykorzystania widget’ów na których możemy przechowywać stworzone przez nas ekspresowe notatki. Kolejną ciekawostką, a zarazem najlepszym punktem aplikacji jest to, że ustawione notatki w widetach są przezroczyste. Nikt z nas nie chciałby przecież przysłonić zdjęcia swojego ukochanego, ukochanej, psa czy kota. Z tym właśnie problemem radzi sobie ta szczególna aplikacja.

Oprócz tych dodatków aplikacja posiada standardowe funkcje, takie jak: edycja notatki, poprawianie błędów (undo), czyszczenie całej notatki, oraz sprawdzanie daty i godziny utworzenia (po przytrzymaniu notatki w oknie „Wczytaj”).

Uwagę warto zwrócić również na możliwość zmiany rozmiaru wspomnianego już widget’u. Z osobistych doznań mogę powiedzieć, że warto zachowywać proporcję prostokąta. Dzięki temu oszczędzamy miejsce zajęte przez element i maksymalizujemy widok naszej odręcznie stworzonej aplikacji.

Duża funkcjonalność, prostota i elegancki design zarazem sprawiają, że tę aplikację warto używać. Program zajmuje bardzo mało pamięci telefonu, oraz zapisuje notatki na naszej karcie pamięci. Jest to ukłon w stronę starszych i mniej wydajnych telefonów i tabletów. Nie ważne czy używamy nowoczesnego czy starszego już sprzętu, bo wszystko chodzi płynnie i bez zarzutów. Co prawda aplikacja niedawno została wydana, ale autor opublikował już do niej poprawki, dzięki czemu możemy liczyć na bezawaryjną pracę i zabawę z Crystal Note.

crystal note screen shot

Link do bezpośredniego pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mpier.crystalnote

Moja ocena: 9,5/10

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.