Kryminał, Dramat

Anioł z Monachium – Fabiano Massimi – Wyd. Znak Literanova

Anioł z Monachium – Fabiano Massimi

anioł z monachium

Interesowaliście się kiedyś historią Adolfa Hitlera trochę więcej niż w szkole, na lekcji historii? Znacie jego losy, rodzinę, żonę? Na pewno wiecie, jak doszedł do władzy, jak rządził i jakim był politykiem. Ale czy nie intrygowała Was historia wodza „bardziej od kuchni”? Jaki był prywatnie? https://dobrerecenzje.pl/?p=7111

W Monachium w roku 1931 zdarzyło się coś okropnego. Młoda dziewczyna została znaleziona w swoim pokoju, nieżywa ze zmasakrowaną twarzą, ze śladem po kuli wskazującym na samobójstwo. Dwaj komisarze Sauer i Mutti otrzymują rozkaz od swojego przełożonego, że zdarzyła się rzecz straszna, morderstwo, że do miejsca zbrodni zawiezie ich osobisty szofer, prywatnym samochodem przełożonego, że mają na miejscu zbadać sprawę, wypytać świadków i jak najszybciej zamknąć śledztwo. Mają je zamknąć w przeciągu 8 godzin. Żaden z nich nie wie u kogo wielkiego, stała się ta zbrodnia, że mają takie rozkazy, wiadomo tylko że musi być to ktoś ważny.

Anioł z Monachium przenosi nas do apartamentu Hitlera, który zadziwia swoją wielkością. Trafiamy w końcu do pokoju samej siostrzenicy Hitlera – Geli, która nie żyje i sprawa wygląda właśnie na samobójstwo. Dwaj policjanci od razu biorą się do roboty, przetrząsają pokój w poszukiwaniu czegoś podejrzanego – i nic. Oglądają ciało wspólnie z lekarzem – oprócz zmasakrowanej twarzy i dziury po kuli – również nic. Zaczynają przesłuchiwać w takim razie świadków – domowników, służbę, dozorczynię. Zeznania plączą się, nie całkiem się pokrywają – jednym słowem coś jest nie tak. W końcu wychodzi od jednego ze świadków, że dziewczyna była w ciąży z pewnym młodym mężczyzną.

Czy rzeczywiście Geli była w ciąży?

Co w takim razie pchnęło ją do samobójstwa? A może to tylko wygląda na samobójstwo?

Wreszcie, Sauer zostaje poproszony na rozmową – z samym Hitlerem. Jaki jest Adolf? Miły, uprzejmy hipnotyzujący? A może coś ukrywa?

Anioł z Monachium to książka napisana na podstawie faktów kryminalnych. Czyli, wszystko to o czym czytamy i czego możemy się tutaj dowiedzieć to prawda. Książka na początku rozwija się powoli, ale kryje w sobie wiele tajemnic. Jest coraz więcej niewiadomych, zeznania zaczynają się mało pokrywać. Co naprawdę wydarzyło się w apartamentowcu Hitlera? Jakie było jego życie i jaki był on sam dla swoich najbliższych?

Anioł z Monachium to bardzo dobra propozycja książkowa. Jeśli lubicie kryminały oparte na faktach, gwarantuję, że będziecie w pełni zadowoleni z lektury.

Strona wydawnictwa: https://www.wydawnictwoznak.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.