Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Ann Brashares – „Wszystko razem” – Wyd. YA

Ann Brashares – „Wszystko razem” – Wyd. YA

wszystko razem

Gdy rodzice się rozwodzą, najbardziej cierpią na tym dzieci, zwłaszcza te małe, bądź te większe-dorastające już. Tak też było z Sashą i Rayem, dwójką siedemnastolatków, głównych bohaterów powieści Ann Brashares „Wszystko razem”.

Gdy rodzice się rozstali, pozostał stary dom, gdzie od najmłodszych lat dzieci dzieliły wszystko razem, wakacje też tu spędzali choć przyjeżdżali w takich terminach, aby się ze sobą nie spotkać. Dodam jeszcze, że Sasha i Ray nie byli ze sobą w żaden sposób spokrewnieni. Były to dzieci z poprzednich związków rodziców.

Małżeństwo ich rodziców na pozór wyglądało na szczęśliwe i harmonijne. Matka Raya-Lila i ojciec Sashy-Robert żyli jednak od dawna w martwym związku. Ich burzliwy rozwód wywarł wpływ na życie obojga dzieci.

Oprócz ich trzech córek, mieli jeszcze dom na plaży, który był jedyną rzeczą, z której nie potrafiło żadne z nich zrezygnować, ani się podzielić. Lila była pierwszą żoną ojca Sashy, zanim poznał jej mamę Evie. Była matką sióstr Sashy (przyrodnich sióstr) oraz Raya. Z Rayem (jak już pisałam) Sashy nie łączyły żadne więzy pokrewieństwa, ale był jej rówieśnikiem, współlokatorem pokoju w domu plażowym, który był nazywany przez wszystkich rezydencją Harrisonów.

Jak myślicie czy nastolatkowie zakochają się w sobie?

Przecież w końcu kiedyś muszą się spotkać, zobaczyć, rozmawiać. Świadczą o tym chociażby listy pisane do siebie nawzajem.

Przeczytajcie, fajna i ciekawa historia. Autorka posługuje się prostym opisem bohaterów i bardzo przystępnym dla młodego czytelnika, gdyż jest to młodzieżówka. Nie ma w niej przesadnego seksu, ani scen erotycznych lecz lekka i sympatyczna fabuła. Opisy i wątki nie nudzą czytelnika ani go zbytnio nie przytłaczają. Jest tu dużo siostrzanej i bratniej miłości, wspólne wyobrażenia o sobie a także nieustanny żal do rodziców, którzy podjęli taką straszną decyzję, jaką jest rozwód. Charaktery głównych bohaterów autorka przedstawiła w sposób bardzo realistyczny, które w pierwszym momencie czytania wzbudzają w czytelniku sympatię i zainteresowanie. Zachęcam Cię młody czytelniku, sięgnij po tę książkę, zatrzymaj się na chwilę i czytaj. Żyj z tymi bohaterami, ciesz się i płacz, bo ta książka do tego zmusza. Życzę wielu wrażeń podczas czytania tej ciekawej lektury.

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.