Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Anna Obiols i Subi – „Indie. W drodze do szkoły” – Wyd. Święty Wojciech

Anna Obiols i Subi – „Indie. W drodze do szkoły” – Wyd. Święty Wojciech

indie

Książeczka z serii „W drodze do szkoły”, proponuję Wam dzisiaj Indie i przesympatycznego chłopca o imieniu Ramdżed. Chłopiec ma siedem lat, mieszka w Indiach, czyli kraju Monsunów. Oznacza to , że sporą część  roku wieją silne wiatry i deszcze są tam bardzo obfite.

Ramdżed codziennie wstaje o szóstej rano, aby zdążyć do szkoły. Przed wyjściem je małe śniadanie i zabiera ze sobą THALI. Jest to danie, które przygotowała mu mama i składa się z ryżu, warzyw i roślin strączkowych. Kraj ten jest zupełnie inny niż np. Stany Zjednoczone, w których jest mnóstwo autostrad i dróg szybkiego ruchu, a tutaj dzieci do szkoły idą pieszo, bo na ulicy chodzą sobie krowy, które trzeba omijać, gdyż w Indiach krowy są święte i wszyscy muszą się im podporządkować.

Co zatem spotka chłopca w drodze do szkoły?

Powiem tylko, że jest to wspaniała historia. Opowieść od słonia po zaklinaczy węży, a dokładnie to już sami sobie poczytajcie.

Przepiękna bajka w jeszcze piękniejszym wydaniu. Formatu A4, w twardej oprawie, z bardzo kolorowymi ilustracjami i dokładną mapą. Na mapie świata znajduje się Nowe Delhi, czyli Indie a więc kraj, w którym Ramdżed się urodził, wychowuje, chodzi do szkoły i gdzie spotykają go niesamowite historie.

Pod koniec książki możesz dowiedzieć się więcej Mały czytelniku, na temat tego przepięknego kraju. W północnych Indiach znajdują się pasma górskie – a więc Himalaje i najwyższy szczyt na świecie, czyli Mont Everest oraz największa rzeka – Ganges.

Myślę więc, że już Wam się podoba. To nie traćcie czasu, tylko wspólnie z mamą czy tatą usiądźcie do tej książeczki i czytajcie zachwycając się jej urokiem. Książka ta zabierze Was we wspaniałą podróż po Indiach, które kojarzą się głównie z zapachami i jasnymi kolorami. Autorzy tej książeczki byli w tym kraju, a teraz dzielą się z Wami historią z życia wziętą. Nie zwlekaj Mały czytelniku, tylko czytaj, baw się i śmiej wspólnie z kolegami, czy rodzicami.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.