Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Anna Obiols i Subi – „Stany Zjednoczone. W drodze do szkoły” – Wyd. Święty Wojciech

Anna Obiols i Subi – „Stany Zjednoczone. W drodze do szkoły” – Wyd. Święty Wojciech

stany zjednoczone

Zapewne wszystkie dzieci wiedzą, gdzie znajdują się Stany Zjednoczone. Patrick właśnie mieszka w Stanach i tam się urodził. To bardzo rozległy kraj, ma pustynię, ogromne góry, rzeki i autostrady.

Patrick jest wielkim fanem koszykarza NBA i w pokoju ma plakaty z nim właśnie. Po śniadaniu chłopiec wybiera się do szkoły lecz przed tym musi poczytać parę linijek komiksu o superbohaterach, bo ich bardzo lubi. Śpiesząc się na autobus szkolny niechcący wpada na panią śpieszącą się do pracy.

Ledwie ostatkiem sił wpada do szkolnego autobusu i cóż się dzieje?

Przez okno Patrick dostrzega sławnych aktorów, ale nie, nie wszystkiego Wam nie zdradzę… Sami musicie przeczytać jakie przygody spotkały Patricka w drodze do szkoły.

Książeczka przepięknie wydana, w twardej oprawie, mnóstwo kolorowych zdjęć i obrazków, a na końcu książeczki – Drogi Mały czytelniku, więcej na temat USA . To autorzy zadbali o to, abyś mógł przeczytać sobie na temat tego wspaniałego i przepięknego miasta. Daj się zabrać wraz z kolegą Patrickiem we wspaniałą podróż po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Jeśli masz ochotę, weź do ręki blok rysunkowy, ołówek czy kredki i narysuj przepiękny rysunek, a następnie pokaż rodzicom lub dziadkom – na pewno będą zachwyceni. Mam nadzieję, że wszystkie drapacze chmur aż do nieba, szerokie ulice, wielkie kina, muzea i krajobrazy zrobią na Tobie wrażenie, a książeczka ta świetnie Ci w tym pomoże.

Baw się więc i czytaj tę wyjątkową historię wraz z rodzicami czy dziadkami. Oprócz tej książeczki w serii ukazały się także: Indie, Japonia i Senegal. Życzę miłej lektury i świetnej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.