Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Anne B. Ragde – „Na pastwiska zielone” – Wyd. Smak Słowa

Anne B. Ragde – „Na pastwiska zielone” – Wyd. Smak Słowa

na pastwiska zielone

Czy pamiętacie historię rodziny Neshov?

Jeśli nie to przypomnę.

Po śmierci matki trzech braci Neshov próbuje odzyskać swoje braterskie relacje.

Najstarszy z nich Tor-pozostając na rodzinnym gospodarstwie, pragnie, aby to jego córka, Torunn poprowadziła gospodarstwo. Średni brat Margido-całkowicie pochłonięty swoim biurem pogrzebowym, wcale nie jest zainteresowany odbudową braterskich relacji. Najmłodszy zaś Erlend, wraz ze swoim partnerem Krumme spodziewają się dzieci z Jytte i Lizzi.

Tor Neshov bardzo samotny i pozostawiony sam ze zwierzętami, nagle odbiera sobie życie. Gdy córka dowiaduje się o tym przeżywa traumę. Za wszelką cenę chce sprostać gospodarskim obowiązkom przejętym po ojcu, ale czy to się jej uda? Do pomocy Torunn dostaje młodego zmiennika, Kaja Rogera.

Co wydarzy się między młodymi?

Czy wspólnie zdołają poprowadzić gospodarstwo?

Matka Torunn proponuje córce, by sprzedała gospodarstwo po ojcu, lecz sprzedać gospodarstwo to nie taka prosta sprawa. Wszak Torunn jest prawdziwą dziedziczką, a zresztą gospodarstwo Neshov objęte jest różnymi zobowiązaniami.

Co zrobi córka Tora?

Przecież nie może zawieść ojca.

Kiedy ojciec żył wszystko wydawało się takie naturalne. Doglądał swoje zwierzęta i je pielęgnował. A ona? Taka młoda? Kto ma jej doradzić? Poprowadzić i nauczyć opieki nad zwierzętami?

Dziewczyna przecież cały czas mieszkała w mieście, skąd miałaby cokolwiek wiedzieć o prosiakach, świniach i chlewach?

 Trzecia część sagi o rodzinie Neshov dostarcza czytelnikowi wiele emocji i przeżyć. W tej części naprawdę wiele się dzieje. Autorka w swej powieści nie tylko opisuje szare życie zwykłych ludzi, ale także miesza ich z humorem, szaleństwem, ciepłem i miłością.

 Poczytajcie o rodzinie Neshov, gdy wszyscy-tak różni od siebie-członkowie jednej rodziny wspólnie spotykają się, aby obmyślić strategię prowadzenia gospodarstwa. Książka w sam raz na letnie wieczory, na urlopie, w czasie złapania oddechu ta lekka lektura sprawi że się odstresujecie. Dziękuję Wydawnictwu Smak Słowa za trzecią część sagi o rodzinie Neshov i czekam na czwartą-już ostatnią część pt. ‘Przebaczenie na zawsze”.

Życzę miłej lektury i ciepłych wrażeń.

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.