Przygodowe, FantasyRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Anne B. Ragde – „Raki pustelniki” – Wyd. Smak Słowa

Anne B. Ragde – „Raki pustelniki” – Wyd. Smak Słowa

Raki pustelniki

Druga część niezwykle ciekawej norweskiej rodziny Neshov. Rodzina kojarzy nam się z bliskością, podporą i ostoją. Raki pustelniki zaś kojarzą nam się z samotnością, gdzie każdy jest sam sobie. A tu jednak naraz rodzina staje się potrzebna. W trudnych chwilach rodzina potrafi się zjednoczyć, dzwonić do siebie oraz wspierać się nawzajem.

A jak jest w rodzinie Neshov?

Po pogrzebie Anny jej synowie i wnuczka wracają do siebie, do swoich domów i obowiązków. Najstarszy z braci Tor ma problemy z gospodarstwem. Do tego ulega wypadkowi. Chce swojej córce przepisać całe swoje gospodarstwo, a tu jak na złość córka zakochuje się.

Czy pomoże ojcu?

Młodszy z braci też zakochuje się. A Erlend- najmłodszy żyjąc z partnerem Krumme – chcą mieć dziecko.

Czy ich plany co do dziecka powiodą się?

Autorka opisując losy bohaterów zagląda także w ich psychikę. Zmusza czytelnika do myślenia na temat zmienności życia i przemijania. Najbardziej zaciekawiła mnie córka Tora-Torunn. Opisana w kombinezonie roboczym, chodząca pomiędzy świniami i wiadrami paszy, które opróżniała przed zgłodniałymi zwierzętami.

Czy więc córka przystosuje się do wiejskiego życia?

Dużą uwagę autorka poświęciła w tej książce najmłodszemu synowi i jego partnerowi. Ich wspólne plany i marzenia na temat dziecka, przypominały swoim opisem sztywne i zimne manekiny wystawione u Benettona. A zbiór kryształów Svarovskiego zmuszony byłby zbudować wokół witrynki fosę pełną wody i wpuścić do niej żywe aligatory. Uważał, że dzieci i aligatory powinny chować się razem, bo słyszał, że dzieci dorastają razem ze zwierzętami.

Czy więc para partnerów gotowa jest do wychowania dziecka?

Bardzo zaskoczyło mnie zakończenie drugiej części sagi. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się tak drastycznego zakończenia.

Co stanie się z Torem?

Zachęcam Was do czytania drugiej części.

Szczerze mówiąc liczyłam, że fabuła rozwinie się bardziej, ale autorka znana jest z chłodnych opisów norweskich mieszkańców. Nie mogę doczekać się trzeciej części sagi, co dalej stanie się z bohaterami powieści, bo bardzo wzbudzili moją sympatię.

Przeczytaj więc o norweskiej rodzinie.

Czy bohaterowie zbliżą się do siebie?

Jakie chowają tajemnice?

I czy rak-pustelnik- faktycznie jest nagi?

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.