Recenzje książekReligijne

Anselm Grun – „Słowo blisko Ciebie” – Wyd. Święty Wojciech

Anselm Grun – „Słowo blisko Ciebie” – Wyd. Święty Wojciech

słowo blisko ciebie

Biblia to niewyczerpana skarbnica mądrości, w której odnajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Autor w swej książce dokonuje interpretacji tekstów biblijnych odpowiadających na ważne pytania z zakresu naszego życia, jak również problemy nas nurtujące, jednak Pismo Św. nie udzieli nam gotowych odpowiedzi. Zamiast tego podsuwa nam słowa, które musimy zrozumieć i przemyśleć. Mają one w nas pracować i stać się dla nas słowami życia. Biblia nigdy się nie zestarzeje, ani jej słowa nie stracą nigdy na ważności.

Autor swoje rozważania podzielił na pięć rozdziałów:

– Wszystko w życiu ma swój czas

– Jak podejmować decyzje?

– Jak się kłócić i jak sobie przebaczać?

– Jak poradzić sobie z lękiem?

– Ku jesieni życia.

Są to ważne pytania, z którymi stykamy się każdego dnia. Nie wystarczy tylko czytać Pismo Św. – ale słowa tam zawarte muszą stać się częścią naszego życia. Przypowieść o Królestwie niebieskim, jest podobne do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli, a w nocy przyszedł nieprzyjaciel i nasiał chwastów.

Tą przypowieścią Jezus odpowiada na naszą zdolność do przebaczania samemu sobie. Są ludzie, którzy za wszelką cenę chcą być perfekcjonistami, nie mają słabości, ani wad – a przecież to zwykli egoiści, bo nie ma takiego człowieka na ziemi, który by nie miał wad, wszyscy jesteśmy słabi, upadamy i grzeszymy. Ale łatwo jest wytykać błędy drugiemu, tylko nie sobie, krytykować i oceniać innych w myśl słów ”widzisz drzazgę w oku bliźniego, a belki w swoim nie”.

Potrzeba tutaj dużo spokoju, opanowania i dystansu. Czasem musimy sobie zabronić denerwowania się na innych i krytykowania ich. Jeżeli się od tego powstrzymamy, ci na których się złościmy, przestaną być ważni. Jeśli zaś będziemy się ciągle oburzać i krytykować ich, nasz gniew tyko się nasili. Wtedy nigdy nie osiągniemy spokoju.

 Czytając ten tekst czułam ukojenie, to jakby balsam na duszę.

Interpretacja autora tekstów biblijnych, jest tak prosta i łatwa, że zrozumie ją nawet najzatwardzialszy grzesznik. Rozważając Pismo Św. na co dzień, ujrzysz swoje życie w nowym świetle, a konkretne doświadczenia pomogą Ci je zrozumieć, a poprzez to ubogacisz swoje życie, o co chyba najbardziej chodzi autorowi tej książki.

 Drogi czytelniku pochylając się nad tekstami Biblii doświadczaj siły i mądrości, która płynie z Pisma Św. oraz niech słowa te święte staną się dla Ciebie pomocą, która poprowadzi Cię ku szczęśliwemu życiu.

Dlatego spróbuj przeżyć jeden dzień lub tydzień z którymś z biblijnych tekstów.

Zachęcam do refleksji i medytacji.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.