Poradniki, ZdrowieRecenzje książekReligijne

Anselm Grun – „Żyć prosto” – wyd. Święty Wojciech

Anselm Grun – „Żyć prosto” – wyd. Święty Wojciech

zyc prosto

Anselm Grun to doktor teologii opactwa Benedyktynów w Niemczech. Był również kierownikiem duchowym, prowadził warsztaty medytacji i interpretacji ludzkich snów. Jest autorem wielu publikacji, jak np. „ Odważ się zacząć na nowo”, „ Uzdrawiająca siła pocieszenia” ,   „ Jesteś moim aniołem” oraz tej, którą gorąco chciałam Państwu polecić, a mianowicie „ Żyć prosto”.

Jest to mała, słodka książeczka w formie kieszonkowej, zawierająca myśli, aforyzmy, czy też słowa spisane na każdy dzień roku, tak abyś Ty drogi czytelniku mógł się zatrzymać, pomyśleć i rozważyć słowa zapisane na dany dzień, ale też jak autor przestrzega „ nie zmuszaj się , aby za wszelką cenę postępować zgodnie z zaleceniami teologa”…

Wielu ludzi budzi się rano z głową zaprzątniętą myślami, problemami, z którymi będą musieli się zmierzyć   w ciągu dnia i w takiej sytuacji świetnie posłuży tutaj ta książeczka, jej krótkie teksty i właściwie dobrane słowo może rozweselić i przemienić Twoje życie. Pozwólcie  Państwo, że przytoczę jedną myśl autora, która bardzo mnie ujęła i zmusiła do głębszego zastanowienia: „  Niezależnie od tego co się zdarzy, nic nie może nas odłączyć od miłości Boga. Nic nie może nas zniszczyć, ponieważ w naszej słabości i kruchości otacza nas Jego błogosławieństwo”. Żyjemy w czasach niebezpiecznych, ciągłe katastrofy, kataklizmy, a do tego media straszą nas uchodźcami, z każdej strony tylko nerwy, stres i nienawiść. Ta mała książeczka wprowadza nas w taki błogi spokój, wyciszenie i spojrzenie z miłością na bliźniego.

Książeczka jest w twardej oprawie, strona tytułowa ukazuje taką słodką, świeżo pachnącą maciejkę, którą mama zawsze sadziła w ogrodzie, aby wieczorami pięknie pachniała. Książeczka ma również zakładkę w formie wstążeczki, aby można było zaznaczyć sobie kolejny dzień roku.  Świetnie mieści się do damskiej torebki, choć polecam ją także wszystkim mężczyznom i chłopcom.

Bardzo dobrze nadaje się  na prezent pod choinkę, więc proszę kup ją drogi Czytelniku, kup sobie, swoim bliskim, znajomym, kolegom, czy koleżankom z pracy, na studiach w szkole, potraktuj  ją  jako dar od Boga, który sprawi, że Twoje dni staną się radosne i błogosławione.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.