Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

Antonella Anghinoni – „Rut. Przyjaciółka” – Wyd. Święty Wojciech

Antonella Anghinoni – „Rut. Przyjaciółka” – Wyd. Święty Wojciech

Rut. Przyjaciółka

To historia młodej kobiety, która w życiu była bardzo odważna. Rut to Moabitka mieszkająca w świątyni boga Kemosza. Moab był żyzną krainą na wschodnim wybrzeżu Morza Martwego. Jego mieszkańcy posługiwali się mową która była podobna do Izraelitów, ale oddawali cześć bóstwu o imieniu Kemosz. Pewnego dnia Rut poznaje Machlona, poślubia go i jej życie ulega całkowitej zmianie. Bóg Izraela przemawia do jej serca lecz jej mąż wkrótce umiera i Rut poślubia Booza, krewnego poprzedniego męża, tak aby imię zmarłego nie zaginęło wśród jego mieszkańców. Tak więc Rut dowiodła jak jest dobrą przyjaciółką i zapewniła ciągłość rodu wydając na świat syna.

Rut była cudzoziemką straciła męża i nie miała bogactw, a mimo to Bóg przyszedł jej z pomocą. Bóg zawsze opowiada się po stronie słabszych. Ostatni zajmują w Jego myślach pierwsze miejsce.

Pod koniec opowieści autorka zamieszcza ciekawostki i wyjaśnienia, tak aby dziecko mogło uruchomić wyobraźnię, a przy tym dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy, np. co to jest święto Szawuot i ciasta które zjada się podczas tego święta.

Mały czytelnik znajdzie tu również przepis na ciasto Szawuot, tak aby wspólnie z mamą czy babcią upiec takie ciasto.

Pod koniec książeczki umieszczone są wzory papierowych laleczek i suknie, tak aby dziewczynka sama zaprojektowała sukienkę która jej się podoba.

Życzę wielu uśmiechów przy czytaniu tej książeczki, oraz dużo dobrej zabawy i niezapomnianych  przeżyć.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.