Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Arden Moore – „Czego chcą psy” – Wyd. Galaktyka

Arden Moore – „Czego chcą psy” – Wyd. Galaktyka

czego chcą psy

Mówi się, że pies jest największym przyjacielem człowieka. I to prawda, ale czy dobrze znacie swojego pupila? Czy dobrze odczytujecie jego mowę? Sposób zachowywania się, dźwięki i porozumiewanie się?

Jeśli chodzi o naszego czworonoga, to jest w naszej rodzinie już od ponad dziewięciu lat, ale wciąż nas zaskakuje swoimi nowymi pomysłami. Jest nieprzewidywalny, a jednocześnie słodki i kochany. Autorka książki – specjalistka od psiej komunikacji, proponuje nam świetny poradnik. Ilustrowaną encyklopedię mowy ciała psów, czyli 100 postaw, ekspresji, dźwięków i zachowań naszego czworonoga.

Psy chcą zrobić wszystko, abyśmy zrozumieli ich psią mowę, ale czasem jest tak, że mylnie ją odczytujemy. Ostatnio np. zastanawialiśmy się, dlaczego nasz kundelek tak często zjada trawę – czyżby ją lubił? Otóż okazało się, że Bazylek ma problemy jelitowe, a trawa ma mu w tym pomóc. Autorka proponuje nam różne postawy psa, o co chodzi psu, jak reagować oraz uwagi weterynarza np. szarpanie na smyczy jest oznaką dwóch rzeczy: to ekscytacja, lub gdy pies widzi innego psa – ciągnie mocno tak, że prawie biegniesz. Innym zachowaniem jest „żebranie”- czyli pies chce jeść to co ty ze stołu. Jeśli zależy ci, by twój pies był zdrowy, karm go wyłącznie jedzeniem dla psów. Jeszcze innym zachowaniem jest tarzanie się w nieczystościach lub kopanie dołów czy gonienie samochodów oraz wiele, wiele innych zachowań przedstawionych i zinterpretowanych w tej książce.

Przepięknie wydana książka, na dobrej jakości papierze, zdjęcia różnych ras psów wykonane bardzo fachowo, a jednocześnie słodko. Drogi czytelniku, książka ta pomoże ci bliżej poznać swojego psa, jego zachowania i reakcje na różne sytuacje. Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się jak nie tylko twój pies zachowuje się w specyficzny sposób, lub wydaje określone dźwięki, ale też odkryjesz jak możesz zareagować, by był grzeczny i ułożony, abyś nie musiał się za niego wstydzić, a twój pies pozostał w dobrym zdrowiu na długie lata.

Zawołaj więc swojego psiaka i wspólnie zacznijcie jasno się komunikować.

Życzę wiele radości i zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.