Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Areta Szpura – „Jak uratować świat?”

jak uratwać świat

„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest świadome zmian klimatycznych i ostatnim, które może coś zmienić”-powiedział Barac Obama.

Wszyscy zauważamy, że nasza planeta jest w wielkim niebezpieczeństwie i jeżeli nie zmienimy swoich nawyków, to w niedalekiej przyszłości na Ziemi nie będzie sprzyjających warunków do życia.

Autorka książki, a właściwie poradnika-Areta Szpura podzieli się z Wami kilkoma obserwacjami i pokaże jak można zmienić świat małymi krokami, zaczynając najpierw od siebie i swojego otoczenia.

Wypowiedzą się też specjaliści w dziedzinie nauki, mody, kulinariów oraz podróżnicy i aktywiści.

Nie musisz czytać tej książki od deski do deski.

Została zaprojektowana tak, żeby czytało się ją jak magazyn.

Możesz otworzyć ją na dowolnej stronie i poświęcić chociaż pięć minut dziennie na to, żeby przyczynić się do poprawy stanu naszego wspólnego domu.

Na początek autorka podaje kilka wskazówek np.

1-dbaj o to co już masz

2-kupuj z głową

3-ogranicz zużycie plastiku

4-zrób coś sam(odnów starą szafę)

5-dziel się np. jedzeniem jeśli masz go w nadmiarze

6-traktuj śmieci jak cenny surowiec-nie odpad

7-edukuj-siebie i innych

8-nie siedź bezczynnie-działaj

Tylko w tym poradniku dowiesz się co to jest #Babysteps-czyli metoda, małych kroków, zaprzyjaźnisz się także z segregowaniem, nauczysz się domowej pielęgnacji i dowiesz się jakie naturalne są sposoby na przeziębienie.

W rozdziale żyj roślinniej-dowiesz się jak zmienić dietę, a nie klimat oraz poznasz kilka prostych przepisów kulinarnych, z których warto skorzystać.

Jest to wspaniała encyklopedia wiedzy i porad wyśmienitych fachowców z dziedziny ekologii i nauki, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie się z Wami podzielą.

Skorzystaj z tej wiedzy już dziś, nie zwlekaj.

Muszę tutaj jeszcze wspomnieć o okładce książki, gdyż ona nie ma grzbietu obudowanego, lecz odkryty, tak aby łatwiej było nam otwierać daną stronę kartki.

Do tego książka nie jest klejona lecz cała szyta, co także zwiększa jej walory estetyczne(nie załamuje się).

Ta książka jest w pełni ekologiczna. Starajmy się i my być ekologiczni, a przyczynimy się do uratowania świata. Zachęcam do lektury-bo jest bardzo ciekawa i wartościowa.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.