Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Arkadiusz Bednarski – „Opanować czas” – wyd. Helion

Arkadiusz Bednarski – „Opanować czas” – wyd. Helion

600x848

 

Poradniki, a szczególnie książki prezentujące sposoby organizacji czasu dla wielu ludzi wydają się niewarte przeczytania.

Czy jest to prawdą? Na pewno się tym zaciekawicie.

Przed przeczytaniem tej lektury byłem zdania takiego samego jak większość osób: „Poradniki to strata czasu”. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron dałem się wciągnąć.

W pierwszej kolejności chciałbym wspomnieć o rzeczy, która od razu mi się spodobała, czyli niespotykanym spisie treści przedstawionym jako porządek dzienny. Rozdziały są przedstawione jako odwzorowanie godzinowe. Zaczynamy dzień, jak i książkę o 6:00, a kończymy o 23:00.

„Opanować czas” w  połowie składa się z interakcji z czytelnikiem poprzez przeróżne ćwiczenia prowadzące do wyciągnięcia wniosków z dotychczasowej organizacji czasu. W pozostałej części Arkadiusz Bednarski przedstawia techniki i porady, które wpływają na jakość i ilość wykonywanych przez nas czynności. Autor bierze pod uwagę, a raczej skłania nas do wyboru kilku „Ośrodków Skupienia” tj. rodzina, praca, wypoczynek, hobby… czyli wszystko to czego doświadczyć możemy w ciągu normalnego dnia.

Dzięki temu możemy zajmować się rzeczami dla nas ważnymi i nie znudzić się wykonywanymi obowiązkami lub przyjemnościami, a wszystko poparte jest logicznymi argumentami.

Na koniec przedstawiona jest propozycja patrzenia na czas, dzięki której łatwiej jest zrozumieć o co tak właściwie się rozchodzi.

Z rzeczy które mogą się nie spodobać:

– często powtarzane są duże części tekstu, przez co książka mogłaby być krótsza,

– w tekście pojawia się jeden błąd merytoryczny

– odniosłem wrażenie, że autor faworyzuje niektóre firmy (np. Apple nad produkty z systemem Windows)

Książkę przeczytałam i zrecenzowałem dzięki wydawnictwu Helion.

Moja ocena: 6/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.