Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Arthur Conan Doyle – „Zaginiony świat” – Wyd. Siedmioróg

Arthur Conan Doyle – „Zaginiony świat” – Wyd. Siedmioróg

zaginiony świat

Wyprawa do dżungli południowoamerykańskiej to nie lada wyczyn i duża odwaga. Porzucić znajome drogi życia, zapuścić się w tajemnicze mroki, w krainę nadzwyczajnych przygód. I właśnie teraz autor książki Arthur Conan Doyle w swej powieści przygodowej pt. ”Zaginiony świat” chce Was w taką podróż zabrać.

Czterech wspaniałych podróżników: profesor biologii Jerzy Chellenger oraz jego towarzysze po fachu: profesor Summerlee, lord John Roxston i młody dziennikarz Edward Malone wybierają się w niezwykłą podróż parowcem, który ich przewiózł przez Atlantyk. Lord Roxston następnie wynajął łódź parową ”Esmeraldę”, która miała ich przewieźć w górę rzeki Amazonki.

I zdarzyło się coś strasznego!

Podróżnicy być może zostali skazani na spędzenie całego życia w tych niedostępnych puszczach. Teraźniejszość wydaje się im groźna, przyszłość czarna jak noc, a propos nocy, właśnie się zbliża, gdzie podróżnicy rozbili swój obóz u długiego pasma gór.

Mężczyźni pozbawieni byli wszelkiej nadziei na pomoc lecz podróżnicy to niezwykle odważni ludzie, o mocnych głowach i niezachwianej odwadze. Uczeni zaprzyjaźnili się z wiernym Murzynem, który przyniósł na skalistą piramidę kakao i biszkopty.

Co czeka dzielnych podróżników w tej bezkresnej dziczy?

Jakie zobaczyli zwierzęta?

Zobaczyli ślady chodzącego prosto na dwóch trzypalczastych stopach, które czasami opuszcza na ziemię swoje pięciopalczaste przednie łapy.

Czy więc to był ptak, czy zwierzę?

Fascynująca książka. Czyta się ją z takim zainteresowaniem, że aż dech zapiera w piersiach.

Chwilami opisy w niej zawarte są tak krwawe i dramatyczne, że jest strasznie np. zacytuję fragment książki ”Na polance zebrał się tłum wstrętnych, porosłych rudym włosiem małpoludzi, którzy byli olbrzymiego wzrostu, a wszyscy o strasznej powierzchowności”. Naukowcy zostali porwani przez małpoludy.

Jak zakończy się ta historia?

Na podstawie tej książki nakręcono film. Lecz film obejrzeć, a książkę przeczytać to dwie różne historie. Książka bardziej oddaje klimat tej wyprawy. Opisy są tak dosadnie napisane, z wielkimi detalami.

Zachęcam Was drodzy czytelnicy do przeczytania tej fantastycznej książki. Książka jest z kategorii literatury pięknej i z serii kanonu literatury światowej. Czytając ją będziecie zachwyceni, a jednocześnie zaskoczeni bogactwem opisów, jak i bohaterskimi czynami podróżników. Wraz z naukowcami przeżyjecie niezwykłą przygodę, jak również poznacie różne myśliwskie trofea i cuda, a także dinozaury i pterodaktyle.

Zachęcam Was serdecznie do czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.