Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Arwen Elys Dayton – „Podróżniczka” – Wyd.Uroboros

Arwen Elys Dayton – „Podróżniczka” – Wyd.Uroboros

podróżniczka

Ci którzy czytali pierwszą część przygód Quin i przyjaciół – „Poszukiwaczka”, doskonale wiedzą kim jest Quin i Shinobu, a kim jeszcze nie jest jeszcze John. Perypetie życiowe rozdzieliły trójkę przyjaciół, Quin i shinobu stanęli po tej dobrej stronie, natomiast Johnem zawładnęła chęć zemsty. Średni sędzia zginął, Poszukiwaczom zostało odnaleźć athameny, ale przed tym Shinobu musi się wykurować, ponieważ jak wiemy, odniósł ciężkie rany w bitwie która zakończyła pierwszą część przygód.

Niestety nawet w szpitalu nie będzie dane Shinobu do końca wydobrzeć, a Quin do końca zaopiekować się ukochanym. Już tam odnajdują ich dwaj młodzi chłopcy i próbują odebrać athamen a może nawet i zabić. Dwójka Poszukiwaczy musi ratować się i uciekać. W tym czasie John odbywa u młodej Sędzi szkolenie, które ma go przygotować do zostania Poszukiwaczem. Maud zgodziła się przygotować Johna, nauczyć wszystkiego, a przy tym ma także cichą nadzieję na to, że chłopak jednak odejdzie od zemsty i stanie się prawym Poszukiwaczem. Również i u nich pojawiają się owi chłopcy. Na początku nikt nie wie kto to jest ani czego chce, wiadomo jednak, że szukają athamenu i chcieliby go zdobyć za wszelką cenę.

Jak się później okazuje, ci chłopcy to podwładni średniego sędziego, którzy kompletnie nie wiedzą, co stało się z ich mistrzem, szukają athamenu, bo boją się, że jeśli nie wypełnią swojej misji, będą musieli po prostu umrzeć.

Jak skończy się ta walka pomiędzy dwójką dobrych Poszukiwaczy a chłopcami średniego Sędziego?

A czy Quin i Johnowi będzie dane jeszcze kiedyś się pogodzić? A może Johna tak bardzo zaślepia chęć zemsty, że nie da rady jej przezwyciężyć?

Zachęcam do lektury drugiej części przygód Poszukiwaczki. Od siebie wspomnę tylko, że osobiście uważam, iż lepszą i bardziej dynamiczną była pierwsza część – tam nie mogłam się dosłownie oderwać, bo tyle się działo. W przypadku Podróżniczki  było trochę gorzej, akcja toczyła się trochę wolniej, ale również byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy naszych bohaterów.

Zdradzę Wam tylko, że końcówka znowu nas zaskoczy i zszokuje, do tego stopnia, że znów z niecierpliwością oczekiwać będziemy na trzecią część.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.