Przygodowe, FantasyRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Augusta Docher – „Eperu”

Augusta Docher – „Eperu”

eperu

„Miłość, która łączy na zawsze….”

Miłość ma różne aspekty, w życiu przez każdego jest rozumiana i interpretowana inaczej. Każdy z nas oczekuje tej jedynej i niepowtarzalnej osoby z, którą zostanie aż do grobu. Wkraczając w nasze monotonne życie  osoba niosąca jasność czyli miłość, uczucie i troskę jeszcze nie wie, że obróci nasze życie do góry nogami. Czasami ludzie rozumieją miłość jako opiekę w zdrowiu i chorobie. Nikt na pewno nie myślał o miłości jako nieśmiertelności. Często ludzie zapominają jak piękne jest to uczucie i zaprzątani zwykłymi przyziemnymi sprawami po prostu zapominają o piękności i kunsztowności jakie niosą ze sobą zakochanie i trwanie w szczęściu. Nastoletnia Anna Wilk jeszcze ani razu nie doświadczyła smaku prawdziwej i nieumierającej miłości. Zajęta dobrymi wynikami w szkole i rysowaniem nie ma czasu na zakochanie się. Z pozoru piękna i delikatna nastolatka mająca w swoich rękach potężny dar nie doświadczała magii prawdziwego pocałunku. Wychowywana przez matkę, z którą jest bardzo zżyta i z która się przyjaźni, powoli wkracza w tajniki dorosłego życia. Mieszkając razem ze swoją ukochaną przyjaciółka Wiką i jej matką, też samotną postanawiają wybrać się w długą podróż do miasta miłości  –  Francji. W tym czasie w Cannes gwiazdy filmowe z całego świata zjeżdżają się na festiwal filmowy poświęcony wszystkim słynnym aktorom. Obie nastolatki, jedna z rozbrajającym uśmiechem, druga z przymuszonej woli jakimś cudem wciskają się na sam przód fanów i wypatrują bardzo znanego i kochanego przez inne nastolatki Leo Blacka. Wysiadający z czarnej limuzyny przystojny wysoki mężczyzna od razu wzbudza zainteresowanie u Anny i wpada jej w oko.  Próbując niezdarnie zrobić chociażby jedno zdjęcie w pewnym momencie dziewczyna spostrzega, że patrzy wprost w oczy aktora. Niespodziewanie mężczyzna wyławia ją z tłumu i przysyła wiadomość z propozycją spotkania się sam na sam.

Książka od początku napisana bardzo ciekawie i wciągająco. Losy zwykłej polskiej dziewczyny mieszkającej w Londynie niebezpiecznie splatają się z losami całkiem nieznanym do tej pory przystojnym aktorem.

Muszę przyznać, czytając jedno wydarzenie widziane oczami dziewczyny to jedna sprawa, ale czytać to samo wydarzenie widziane oczami drugiego bohatera książki to coś interesującego.  Wszystkie uczucia dotyczące głównych bohaterów dzięki magii czytania można poczuć na własnej skórze. Miłość, radość a nawet zaborczość to jednak w pewnym sensie dobre uczucia , przeciwieństwa, które niedługo pojawią się w życiu bohaterów to ból, ogromne cierpienie i tęsknota.

Prawdę mówiąc będąc już na czytaniu tych ostatnich uczuć to sama złapałam lekkiego doła i bardzo współczułam obojgu.

Co do stylu pisania autorki to bardzo mi się podoba i nie mam żadnych obiekcji co do książki. Po zakończeniu czułam i prawdę mówiąc nadal czuję lekki niedosyt  z bijącym sercem czekam na następny tom, który już niedługo ma się ukazać.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.