Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książekReligijne

Autobiografia i dziennik duchowy – „W ocenie miłości i miłosierdzia Trójcy Przenajświętszej” – Wyd. WAM

Autobiografia i dziennik duchowy – „W ocenie miłości i miłosierdzia Trójcy Przenajświętszej” – Wyd. WAM

w ocenie milosci i milosierdzia trójcy przenajświętszej

Siostra Roberta, czyli Zofia Babiak urodziła się w 1905 roku koło Rozwadowa, w rodzinie chłopskiej, ukraińsko-polskiej.

Od dzieciństwa odznaczała się miłosiernym sercem. Pomagała ludziom biednym, odwiedzała zakaźnie chorych, nie bacząc na niebezpieczeństwo utraty życia. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi.

Doświadczała duchowych przeżyć i oświeceń dotyczących tajemnic Bożego Miłosierdzia, Eucharystii, Trójcy Świętej, czyli podobnie jak siostra Faustyna Kowalska, której ukazywał się Jezus Miłosierny i podyktował jej Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Siostrze Robercie Pan Jezus podyktował modlitwę zwaną „Koronką Miłości”, zapewniając, że odmawianie jej przyniesie wielką korzyść ludziom, rozpali ich serca do miłowania Boga i bliźniego oraz wyjedna im miłosierdzie na sądzie Bożym po śmierci. Ostatnie miesiące życia siostry Roberty naznaczone były wielkim cierpieniem fizycznym.

Siostra Roberta zaczęła pisać dziennik duchowy w 1940 roku, a ukończyła krótko przed śmiercią w 1945 roku. Dziennik został spisany w ośmiu zeszytach i są to opisy sześciu duchowych doświadczeń, które siostra nazwała oświeceniami. Dziennik zawiera także cytaty z Pisma Św.  które świadczą o tym, że siostra dobrze znała Biblię, ale i też, że tym Słowem Bożym żyła. Siostra Roberta pisze o dwóch przykazaniach miłości: Boga i bliźniego, dane światu do uzyskania przez nie życia wiecznego.

Może więc już w niedługim czasie siostra Roberta zostanie wyniesiona na ołtarze, a „Koronka miłości” stanie się tak samo popularna jak „Koronka do Miłosierdzia Bożego” siostry Faustyny Kowalskiej.

Bardzo zachęcam Państwa do pochylenia się nad autobiografią siostry Roberty, jak również do zgłębienia Dziennika Duchowego , który jest nie tylko mistycznym doświadczeniem, ale także poprzez tę lekturę możemy uwielbiać Bożą mądrość i Jego niepojętą miłość do nas.

Na koniec przytoczę słowa Pana Jezusa wypowiedziane do siostry Roberty „Zapisz wiernie wszystko, co ci powiem, albowiem potrzeba, aby się odnowił zakon miłości.”

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.