Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Barbara Gawryluk – „Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu” – Wyd. Literackie

Barbara Gawryluk – „Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu” – Wyd. Literackie

chichotnik

Pani Basia Gawryluk proponuje dzieciom, jak również dorosłym, książeczkę do poczytania i do słuchania pt. „Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu”. Autorka w swej książeczce zebrała klasykę literatury dziecięcej, takich utworów jak: Tuwim, Brzechwa, Konopnicka. W te wiersze wplotła współczesnych autorów dziecięcych takich jak: A. Frączek, czy M. Przewoźniaka, ale nie zapomniała też o Wandzie Chotomskiej, czy Aleksandrze Fredro.

Wierszowane rymowanki poetów są lubiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Kto z nas nie pamięta: „Okulary”- Juliana Tuwima, „Samochwały”- Jana Brzechwy, czy „Stefka Burczymuchy” – Marii Konopnickiej i wiele, wiele innych przecudownych rymowanek, które przypominają dzieciństwo.

Jest to świat pełen przygód, w których głównymi postaciami są zwierzęta. Poza humorem utwory często uczą i wychowują, czasem ośmieszają naganne zachowanie a pochwalają dobre. Te klasyczne wierszyki do poczytania i te mniej znane są również dobrą zabawą dla najmłodszych czytelników.

Dzieci za sprawą tych wierszy spotykają bociana, jaskółki, żaby, poznają uroki pór roku oraz piękno otaczającej przyrody. Wiersze  te pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawiają się własne dzieci, czyta się im z wielką przyjemnością.

Wydawnictwo Literackie oferuje Państwu i Państwa dzieciom garść wesołych rymowanek, trochę wspomnień dla rodziców i dziadków, a dla dzieci przede wszystkim dużo uśmiechu i wspaniałej zabawy. Książeczka wydana w twardej oprawie, bardzo zachwyca swoim wyglądem, a ilustracje w niej zawarte są bardzo pomysłowe.

Pani Elżbieta Wasiuczyńska, która wykonała ilustracje do tej książeczki posłużyła się papierem, nożyczkami, pędzelkiem i klejem.

Są niezwykle pomysłowe i zabawne. Wiersze tutaj pokazane nigdy nie tracą na aktualności, zarówno dzieci jak i rodzice bardzo je lubią i zawsze do nich powracają.

Wiersze te są ponadczasowe.

Zachęcam do poczytania i życzę dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.