Kryminał, DramatRecenzje książek

Bartosz Szczygielski – “Serce”

serce

W ludzkim sercu  rozgrywają się emocje: dobre lub złe.

Dwie skrajności: miłość albo nienawiść. W przypadku Gabriela Bysia i Katarzyny Sokół-bohaterów trzeciej części powieści B. Szczygielskiego to raczej pragnienie zemsty lub inaczej wendetta.

Gabriel Byś-stoczył się, pracuje na czarno i ledwo wiąże koniec z końcem. W Centrum Handlowym znajduje szczątki ludzkich zwłok, które nagle w nieznanych okolicznościach giną… Gabriela nękają demony przeszłości, z którymi nie może sobie poradzić….

”Patrzył na fotografię i nie poznawał samego siebie. Nie rozumiał, gdzie popełnił błąd. Wiedział jedno. Alicja umarła przez niego.”

Czy Gabriel sobie poradzi?

Czy się podźwignie?

I rozprawi się z demonami przeszłości?

Katarzyna Sokół-okaleczona prostytutka, która straciła rękę. Obecnie wróciła z Norwegii i ukrywa się u policjantki Moniki w Pruszkowie. Jednocześnie obmyśla plan zemsty.

Czy jej się to uda?

„Serce” to trzecia i ostatnia część trylogii pruszkowskiej. To powieść, w której nie brakuje wulgaryzmów, przekleństw, czuć dym z papierosów, który szczypie w oczy i gryzie w gardło.

To kryminał, który wyróżnia się specyficznym klimatem i męską atmosferą. Książka zawiera cztery rozdziały: błękit, czerwień, grafit i czerń.

Mocna i mroczna książka. Autor nie boi się podejmować trudnych tematów, a wprost przeciwnie stawia im czoła.

„Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci”.

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.