Kryminał, DramatRecenzje książek

Bartosz Szczygielski – „Serce”

serce

W ludzkim sercu  rozgrywają się emocje: dobre lub złe.

Dwie skrajności: miłość albo nienawiść. W przypadku Gabriela Bysia i Katarzyny Sokół-bohaterów trzeciej części powieści B. Szczygielskiego to raczej pragnienie zemsty lub inaczej wendetta.

Gabriel Byś-stoczył się, pracuje na czarno i ledwo wiąże koniec z końcem. W Centrum Handlowym znajduje szczątki ludzkich zwłok, które nagle w nieznanych okolicznościach giną… Gabriela nękają demony przeszłości, z którymi nie może sobie poradzić….

”Patrzył na fotografię i nie poznawał samego siebie. Nie rozumiał, gdzie popełnił błąd. Wiedział jedno. Alicja umarła przez niego.”

Czy Gabriel sobie poradzi?

Czy się podźwignie?

I rozprawi się z demonami przeszłości?

Katarzyna Sokół-okaleczona prostytutka, która straciła rękę. Obecnie wróciła z Norwegii i ukrywa się u policjantki Moniki w Pruszkowie. Jednocześnie obmyśla plan zemsty.

Czy jej się to uda?

„Serce” to trzecia i ostatnia część trylogii pruszkowskiej. To powieść, w której nie brakuje wulgaryzmów, przekleństw, czuć dym z papierosów, który szczypie w oczy i gryzie w gardło.

To kryminał, który wyróżnia się specyficznym klimatem i męską atmosferą. Książka zawiera cztery rozdziały: błękit, czerwień, grafit i czerń.

Mocna i mroczna książka. Autor nie boi się podejmować trudnych tematów, a wprost przeciwnie stawia im czoła.

„Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci”.

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.