Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Balli Kaur Jaswal – „Pikantne historie pendżabskich wdów” – Wyd. Czarna Owca

Balli Kaur Jaswal – „Pikantne historie pendżabskich wdów” – Wyd. Czarna Owca

pikantne historie pendżabskich wdów

Główna bohaterka Nikki, to córka indyjskich imigrantów, która mieszka w Londynie. Jej siostra Mindi to tradycjonalistka, która jest bardzo podporządkowana swoim rodzicom i według tradycji indyjskiej, próbuje znaleźć sobie męża. Nikki podejmuje pracę jako barmanka, zaś jej mama i siostra Mindi są zdania, że praca barmanki to nie jest zajęcie dla Nikki. Ona poszukuje czegoś na co miałaby mieć wpływ, aby stawiać czoła wyzwaniom oraz być docenianą i nagradzaną. Zaś tata Nikki jest zdania, że powinna studiować prawo. Lecz na drugim roku wciąż oblewała ten sam przedmiot, ale nie potrafiła powiedzieć rodzicom, że rzuciła naukę, więc każdego ranka wychodziła z domu ze skórzaną torbą włócząc się po Londynie. I wtedy odkryła w sobie chęć pomagania starszym osobom. Podjęła pracę nauczycielki imigrantów z Pendżabu, głównie wdów, które bardzo chciały nauczyć się czytać i pisać po angielsku. I tak Nikki po raz pierwszy weszła do klasy z planszą z alfabetem, którą znalazła w sklepie charytatywnym. Niektóre kobiety ubierały się jak wdowy, bo spotykało się to z większą aprobatą niż separacja z mężem.

 Historie kobiet zawarte w tej książce to zabawne i ciekawe opowieści, niekiedy śmieszne, a niekiedy smutne i żałosne, jak np. opowieść pani Tanveer bardzo mnie rozśmieszyła, bowiem w domu Meery wszystko miało swoje miejsce, bo bardzo lubiła porządek. Ustalili więc z mężem, że będą mieli harmonogram wieczornych zbliżeń. Robili to we wtorki i piątki, tuż przed położeniem się spać.

Nigdy nie zmieniali rutyny, aż tu nagle pewnego razu…

Nikki też była już z kilkoma mężczyznami, chociaż żadnego nie traktowała jak kandydata na męża. No i był Jason.

Zakochał się w Nikki i jak ta historia się zakończyła?

 Fajna, lekka książka. Czyta się ją w wolne dni, dla zabicia czasu. Wprowadza czytelnika w dobry humor i przenosi w inną kulturę. Miękka oprawa, zawiera 22 rozdziały i 407 stron, więc jeśli chcesz się dobrze bawić weź do ręki tę książkę i zabij chwile nudy, a dobra książka na pewno Ci w tym pomoże i wprowadzi Cię w dobry humor.

Czytaj więc i śmiej się.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.