Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Becca Fitzpatrick – „Black Ice”

Becca Fitzpatrick – „Black Ice”

black ice

 

Góry pod czapą śniegu skrywają bardzo drastyczne historie. Czasem są to zabójstwa, a czasem nawet miłość. Takie właśnie tajemnice skrywa łańcuch górski Teton. Nastoletnia Britt wraz z przyjaciółką i jej chłopakiem przygotowywują się do wyprawy w góry. Zamiast jechać na słoneczne wyspy jak poniektóre koleżanki, dziewczyna cały czas wolny chce spędzić w śnieżnych łańcuchach górskich. Niespodziewanie do miasta przyjeżdża brat przyjaciółki Britt, Calvin. Nie dość, że jest byłym chłopakiem to jeszcze dziewczyna żywi do niego te same uczucia, które czuła gdy jeszcze byli razem. Mimo mieszanych uczuć Britt czuje do chłopaka głęboki żal i nienawiść za to, że zerwał z nią w przełomowym wydarzeniu jej życia i za to, że wyjeżdżając na studia nawet nie zadzwonił i uganiał się za dziewczynami. Z zamiarem zatankowania auta dziewczyna zatrzymuje się w przydrożnej stacji, jakim zdziwieniem okazało się, że akurat przy tej samej stacji zaparkował Calvin i cóż zobaczył ją ( niestety). Britt z zamiarem skłamania co do swojego nowego chłopaka, mówi wszystko co na poczekaniu wymyśliła. Urojony chłopak staje się rzeczywistym i przystojnym mężczyzną. Na dodatek, wie jak dziewczyna się nazywa i czym zajmuje się jej ojciec. Wyjeżdżając już w góry przyjaciółki spotykają się z bardzo niebezpieczną pogodą. Obie decydują się na samotną wędrówkę aż znajdą górski domek. Los staje się łaskawy i dziewczęta znajdują osamotniony domek z ciepłym światłem w oknach. Okazuje się, że mieszkańcami domku są dwaj mężczyźni z tego jeden jest już znany Britt.  Z czasem spędzonym w domku w towarzystwie dwóch nieznajomych, dziewczyna spostrzega, że musieli utknąć w górach i wcale ale to wcale nie są dobrzy. Przepuszczenia dziewczyny okazują się prawdą i obie pod przymusem zostają zatrzymane i przepytywane przez chłopaka, który ma broń i jeszcze nią im grozi. Przyjaciółka Britt zostaje porzucona w domku na pastwę losu, a sama Britt wyrusza wraz z przestępcami w góry.

Jak myślicie czy losy bohaterów potoczą się pozytywnie czy negatywnie? A może Britt zakocha się w którymś z przestępców? Kto jest z ich trójki zabójcą?

Od razu, kiedy wstąpiłam do księgarni i zobaczyłam na półce tę właśnie książkę to wiedziałam, że będę ją mieć. Okładka po prostu jest świetna, te hipnotyzująco orzechowe oczy są tak piękne, że musisz mieć tę książkę u siebie w domu. Historia jest na tyle wciągająca, że czytanie jej jest już samą przygodą. Czytając opinie na temat właśnie tej książki spotkałam się z bardzo pozytywnymi opisami. Kolejny bestseller pani Fitzpatrick jest tak samo genialny jak saga Szeptem(której recenzje niedługo ukażą się na stronie). Książka zajmuje u mnie pierwsze miejsce w ulubionych. Jeżeli jesteście ciekawi jakie książki zasługują u mnie na taką właśnie ocenę to koniecznie przeczytajcie inne recenzje.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

1 Comment

  1. Pomimo, że jestem chłopakiem to po przeczytaniu waszej recenzji książki ,,Black Ice” bardzo chciałem sprawdzić czy rzeczywiście jest tak dobra jak świadczy o tym ocena. Muszę przyznać, że historia okazała się porażająca i recenzja napisana powyżej jak najbardziej oddaje ducha książki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.