Przygodowe, Fantasy

Berło Ziemi – A.C. Gaughen – Wyd. Uroboros

Berło Ziemi – A.C. Gaughen

berło ziemi

Berło Ziemi, to niezwykle przyjemna książka dla fanów fantastyki. Dostaniemy w niej wszystko, zaczynając od bardzo dobrej kreacji bohaterów, a kończąc na trzymającym w napięciu wątku fabularnym. https://dobrerecenzje.pl/?p=6993

Na początku poznajemy główną bohaterkę. Shalia, to piękna córa pustyni, następczyni przywódcy koczowniczego ludu, który wędruje po bezkresach piasku. Aby ocalić swój, i tak już znacznie malejący lud, Shalia postanawia położyć kres odwiecznie skłóconym państwom, poprzez zawarcie związku małżeńskiego. W tym właśnie momencie zaznajamiamy się z uczuciami i przede wszystkim wątpliwościami, przed którymi stoi dziewczyna. Jej przyszły małżonek – król Calix, to ponad trzydziestoletni mężczyzna, znany ze swojej bezwzględnej włazy i okrucieństwa.

W świcie Shalii istnieją także moce, które szczególnie potępiane przez jej przyszłego męża, muszą się ukrywać. Osoby, które posiadają owe moce są podwójnie niebezpieczne dla zwykłych ludzi, ich siła niedawno wyzwolona przez najlepszą przyjaciółkę Shalii, rozpierzchła się we wszystkie kierunki świata.

Dla ocalenia swojej rodziny, Shalia wyrusza do miasta, które od niepamiętnych czasów trwało w niezwykle krwawym konflikcie z ludźmi pustyni. W wyniku tegoż konfliktu, dziewczyna straciła jednego z bardzo cenionych braci. Dlatego decyzja o ślubie była niezwykle ciężka dla całej rodziny. Shalia jako młoda dziewczyna, która wcześniej nie miała szansy zaznać prawdziwej miłości, łudzi się, że między nią, a Calixem wybuchnie skrywany płomień miłości.

Idąc w ślubnym orszaku, w welonie, który ma prawo odsłonić tylko ten jedyny, Shalia spostrzega dwóch mężczyzn. Pierwszy, wysoki i postawny o szlachetnych rysach od razu przyciąga uwagę dziewczyny, drugi natomiast na swojej twarzy nosi długotrwałe pamiątki po licznych bitwach. Który z nich jest jej przyszłym małżonkiem? Shalia jeszcze tego nie wie, ponieważ nigdy wcześniej nie widziała Calixa na oczy. Kiedy wchodzi na pomost łączący oba pokłócone ze sobą miasta, staje się coś strasznego. Góra u której podnóża, stoi trzęsie się w posagach, Shalia traci nagle równowagę i już roztacza się przed nią wizja upadku w nurt rzeki, kiedy w jej polu widzenia pojawia się silna, męska ręka. A wybawca powoli odkrywa z jej twarzy ślubny welon.

Berło Ziemi, niezwykle mi się spodobało. Nie tylko ze względu na kategorię, w jakiej książka ta się mieści, ale dlatego, że podczas czytania miałam nieodparte wrażenie, że wątek, jak i podobnie bohaterzy zostali skrzętnie zaplanowani już od dłuższego czasu. Widać to nawet już od pierwszego rzutu okiem, kiedy na pierwszych stronach napotykamy się na mapkę krain. Wiadomo przecież, że jeżeli książka posiada mapę, wykreowanych przez autorkę miast i granic, to już jest poważniejszy kaliber twórczości. Widać to także po samej fabule, podczas czytania ujawnia się nam dość ciekawy wątek polityczny, który jest utworzony z przeszłością i ciągnie się przez całą książkę. Właściwie jest ona, powiedziałabym nawet podstawą fabularną.

W końcu chciałabym przejść do kreacji bohaterów. Każdy z osobna, nawet drugoplanowy, mniej istotny bohater Berła Ziemi jest stworzony z sercem, które autorka nie poskąpiła nikomu, nawet największym zwyrodnialcom. Niezwykle urzekła mnie także Shalia, a właściwie jej charakter, który wraz z rozwojem wydarzeń staje się niezwykle mocny.

Chciałabym także zwrócić uwagę na pewną, dla mnie niezmiernie istotną rzecz. W podziękowaniach autorki na końcu dowiadujemy się iż, książka Berło Ziemi powstawała w najgorszym czasie, który może nastać dla pisarza, mianowicie w momencie częściowego zaniku wzroku. W chwili, kiedy wszystko w życiu stanęło pod znakiem zapytania, a szczególnie Berło Ziemi, autorka postanowiła nie ustępować i nadal tworzyć. Dla niej książka ta jest pieśnią walki i tak my ją również traktujmy.

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.