Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Bernard Roth – „Nawyk osiągania” – Wyd. Galaktyka

Bernard Roth – „Nawyk osiągania” – Wyd. Galaktyka

nawyk osiągania

Nawyk osiągania autorstwa Bernarda Roth’a to jeden z ciekawszych poradników, jaki ukazał się na naszym rynku wydawniczym w roku 2016. Książka napisana przez profesora Uniwersytetu Stranforda, dyrektora instytutu d.school słynnego z tego, że stosuje oparte na współpracy metody inspirowania innowacji skupionych na człowieku. Jest to inspirująca i bardzo przydatna książka, jakby skrojona na miarę dzisiejszych czasów. W pogoni często nie dostrzegamy tego, że proces zdobywania, osiągania,  dążenia do celu, jest bardziej istotny niż samo posiadanie. Ciekawym aspektem tej książki jest fakt wykorzystania przez autora wiedzy na temat myślenia projektowego i zastosowanie jej (co zresztą wielokrotnie w tekście podkreśla) do zachowań ludzkich.

Podtytuł książki, który brzmi „odrzuć myślenie życzeniowe, zacznij działać i przejmij kontrolę nad swoim życiem” jest skierowany do osób, które mają problem z działaniem, osiąganiem celów, chcą być bardziej kreatywni  i  pragną czerpać z życia poprzez nietuzinkowe, inspirujące aktywności. Jest to ciekawy opis procesu nabywania nawyku osiągania, który wykorzystuje autor prowadząc studia podyplomowe z kreatywności w instytucie d.school dla studentów z całego świata. Tekst podzielony jest na 10 rozdziałów. Zawarta w nich treść prowadzi czytelnika przez obszary związane z działaniem coraz precyzyjniej skupiając się na istocie, czyli procesie osiągania. Do przeczytania książki zachęca ciekawy wstęp o bardzo wdzięcznym tytule „koty z żółtymi oczami”, w którym autor przekonuje nas do tego, że nasze wyobrażenia o rzeczach, które znamy, nie zawsze są trafne i to tylko od nas zależy jaką projekcję nadajemy rzeczom, które nas otaczają.

Książka napisana jest prostym językiem, i zawiera dużo życiowych przykładów, anegdot, opisowych sytuacji co ułatwia zrozumienie treści i pozwala czytelnikowi lepiej odczytać intencje autora. Każdy rozdział podzielony jest na krótkie części związane z logicznym podziałem przekazywanej treści. Zawiera też części zatytułowane „twoja kolej” czyli wskazówki do samodzielnych ćwiczeń utrwalających pożądane zachowania czy wspomagające postawy czytelnika.

Książka jest super i warto do niej sięgnąć. Gorąco polecam.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.