Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

„Biblia w obrazach” – Wyd. Święty Wojciech

„Biblia w obrazach” – Wyd. Święty Wojciech

biblia w obrazach

Czy znasz Drogi mały czytelniku historię życia Jezusa i historię ludu Bożego?

Wydawnictwo Święty Wojciech wydało przepiękną pozycję książkową ”Biblia w obrazach”. Począwszy od historii powstania świata, gdy na początku Bóg stworzył świat: ziemię, morze i niebo.

Potem na niebie umieścił słońce, księżyc i gwiazdy. Stworzył też wszystkie zwierzęta, kwiaty i drzewa, a na końcu Bóg stworzył mężczyznę- Adama i kobietę- Ewę. Ludzie zapełniali świat, ale Bóg bardzo się rozgniewał, bo ich serca wypełniło zło i spuścił z nieba ulewny deszcz.

Jak myślisz, czy Bóg chciał, aby wszyscy ludzie na ziemi zginęli?

A może ktoś się uratował?

A kim był Abraham?

Biblia ta w 15 przepięknie zilustrowanych obrazach pomoże Ci w tym. Opowie także o Bożym Narodzeniu, o maleńkim Jezusie urodzonym w stajni, ubogo i biednie.

W Nazarecie zaś Jezus dorastał jak wszystkie dzieci w jego wieku. Modląc się na Górze Oliwnej przybyli po Niego żołnierze i aresztowali Go jak złodzieja. Trzeciego zaś dnia Jezus z martwych – powstał i tego samego wieczoru Jezus odwiedził swoich przyjaciół.

Począwszy od tego dnia, nowi przyjaciele Jezusa – chrześcijanie wspólnie się modlili i słuchali słowa Bożego. Dzielili się wszystkim co mieli, wspólnie jedli posiłki i dbali o siebie nawzajem. Dobra Nowina powoli rozprzestrzeniła się na cały świat.

Biblia w obrazach wydana w formacie A4, w twardej oprawie polecam dzieciom, szczególnie małym bo jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, ale także dla tych dzieci, które już samodzielnie potrafią czytać. Przepięknie ilustrowana przez Charlotte Ameling, przeglądając ją mam wrażenie jakby to była niezwykła bajka. Są tu przeróżne zwierzęta, kwiaty, drzewa, które dziecko uczy się poznawać i je nazywać.

Młody czytelnik przeglądając tę książkę, ma ten komfort, że książka ta tak szybko się nie zniszczy, bowiem jest szyta, a kartki są wykonane z grubego kartonu. Zachęcam Cię drogi rodzicu – podaruj swojemu dziecku odrobinę radości, spędź ze swoim dzieckiem kilka miłych chwili i razem bawiąc się śmiejcie się głośno. Jest to także świetna okazja na prezent. Odkrywaj wraz ze swoją pociechą kolejne szczegóły tej pięknej opowieści. Życzę dużo miło spędzonych chwil i dużo radości i uśmiechu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.