Recenzje książekReligijne

„Boże Narodzenie. Książka do kolorowania” – Wyd. Święty Wojciech

„Boże Narodzenie. Książka do kolorowania” – Wyd. Święty Wojciech

boże narodzenie

Na pewno każde z dzieci zna opowieść o narodzinach Jezusa, ale czy stworzyliście swoją własną książeczkę o maleńkim Jezusie, aniołkach, zwierzątkach i Trzech Królach?

Jeśli nie – proponuję Wam książeczkę do kolorowania, która będzie Waszego autorstwa, z Waszym własnoręcznie podpisanym autografem, bowiem na pierwszej stronie książeczki jest miejsce na Wasz podpis: ”Książeczka należy do …” Książeczkę opracowała Antonina Jackson, a ilustracje przygotowała Felicity French.

W opowieści o Bożym Narodzeniu jest oczywiście Maryja z Józefem, którzy czekają na narodziny maleńkiego Jezusa, lecz nie ma dla nich miejsca w gospodzie.Dlatego mały Jezus rodzi się w stajence, pośród zwierząt, którego Maryja owinęła w pieluszki i położyła w żłobie. I oto zlatują z nieba aniołowie, aby oddać hołd dzieciątku.

Takich aniołów z harfą i trąbą pokolorowałam dla Was, ale zapewne Wy moi drodzy zrobicie to znacznie lepiej. Przybywają do dzieciątka Trzej Królowie na wielbłądach, aby wręczyć Mu królewskie dary: złoto, kadzidło i mirrę. Aniołowie czuwają nad Świętą Rodziną aż Jezus z Maryją i Józefem wrócą do Nazaretu, a Jezus dorósł do zadania, do którego się narodził: aby objawić światu boże błogosławieństwo.

Przepiękna książeczka, zarówno do czytania jak i do pokolorowania. Sami lub z rodzicami kolorujcie i spędzajcie miłe i wesołe chwile, a wspólne czytanie przypomni Wam o nadchodzących Świętach  Bożego Narodzenia.

Książeczka ta to także świetna okazja na prezent pod choinkę. Niewielka książeczka, bo zawierająca niewiele ponad kilkanaście stron, sprawi, że dziecko kolorując ją odkryje, że jest sam autorem tej książeczki i jest wykonana właśnie przez niego.

Drogi Rodzicu, podaruj swojemu dziecku odrobinę radości.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.