Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Bożena Żak-Cyran – „Bądź twórcą swojego zdrowia” – Wyd. Galaktyka

Bożena Żak-Cyran – „Bądź twórcą swojego zdrowia” – Wyd. Galaktyka

bądź twórcą swojego zdrowia

Pani Bożena Żak- Cyran, to dietetyczka, która opiera się na tradycyjnej medycynie i sama poprzez swoją dietę roślinną i sferę duchową , doszła do zdrowia po przebytej chorobie nowotworowej. Każdy z nas powinien zadbać o swoje zdrowie poprzez zdrowy tryb życia, styl, nawyki i równowagę duchową. Człowiek to ciało duch i umysł, muszą one współgrać i dojść do harmonii, bo tylko poprzez to człowiek czuje się zdrowy i szczęśliwy.

Wykorzystując swój umysł, można zmienić swoją fizjologię. Negatywne myśli i uczucia niszczą ciało. Gdy jesteś szczęśliwy i zadowolony masz mniejsze szanse aby zachorować,  a napięcie i stres blokują leczenie, a nawet je hamują. Pamiętam, że gdy mój mąż w wieku 42 lat przeszedł rozległy zawał, na pierwszej wizycie po wyjściu ze szpitala , kardiolog spytał ”Jak pan to sobie poukładał w głowie? A mój mąż odrzekł „Panie doktorze, ja wiem, że umrę, ale teraz muszę żyć, bo mam żonę i dzieci i nie mogę się załamywać”.

Współcześnie ludzie obciążają swoje życie zbyt dużymi emocjami, a często nawet sobie z nimi nie radzą. Ciało i umysł są ze sobą tak ściśle powiązane, że  nawet nie wiemy, iż kiedy się złościmy  to bardzo szkodzimy wątrobie, a kiedy przytłacza nas długotrwały smutek, osłabia to nasze  zdrowie, zaś każde przewlekłe zmartwienie negatywnie odbija się na śledzionie. Do tego jeszcze szkodzi nam wysoko przetworzona żywność. Każdego dnia atakowani jesteśmy reklamami artykułów spożywczych, które kuszą smakiem i wyglądem. Wydaje nam się, że nie możemy żyć bez cukru, podczas gdy cukier w mózgu wydziela coś w rodzaju heroiny, który uzależnia i działa jak narkotyk. Podobnie jak czekolada, czy alkohol, czy nawet mleko.

Autorka w swej książce pokazuje nam, że choroby i przedwczesne starzenie się są skutkami obciążenia organizmu toksycznymi, odpadami, złymi emocjami i negatywnymi postawami życiowymi. Aby to zmienić potrzeba dużo wysiłku, samozaparcia i codziennej pracy nad sobą. Autorka opisuje jak poprawić funkcjonowanie naszej wątroby, pamięci i mózgu oraz podaje prostą receptę na długowieczność. W książce znajdują się również przepisy, z których możemy skorzystać, oraz tabele i korzyści z picia soków oraz metody relaksacyjne i ćwiczenia na pobudzenie energii. Zajrzyj więc do tego poradnika – Drogi Czytelniku i skorzystaj z tych cennych rad, aby odzyskać równowagę, przywrócić dobre odżywianie i zapewnić organizmowi dużą dawkę ruchu i snu.

Życzę owocnej lektury i wytrwałości w szukaniu nowych dróg.

Powodzenia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.